10 viisi, kuidas olla teistele õnnistuseks


Naerata! Kindlasti oled kuulnud, et väikeselgi naeratusel on jõud muuta kellegi päeva. See tõesti peab paika. Ära kõnni koolis või tänaval silmad maas, vaid näita naeratusega, et märkad teisi. Ja usu – ka Su enda päev muutub nii palju paremaks! (Õp 15:13a)

 

Ütle mõni hea sõna! Kui Sulle meeldivad sõbra uued prillid, anna talle sellest teada. Kui ema valmistas imemaitsva õhtusöögi, täna teda selle eest. Heal sõnal on vägi muuta! (Ef 4:29)

 

Kallista! Seni, kuni 2-meetrine distants kohustuslik pole, kallista teisi. Kallistus pidavat parandama tervist, leevendama stressi ja muutma inimesi paremaks. Kallistamine on hea viis jagada armastust ja olla nii õnnistuseks. (Mk 10:16)

 

Küsi, kuidas teisel päriselt läheb! Tänapäeva kiire elutempo juures ei leita üksteise jaoks tihti enam aega ning suhted muutuvad pealiskaudseks. Võtke sõbraga, pereliikmega või ükskõik kellega aeg maha ja jagage, mis teie eludes tegelikult toimub. (1Ts 3:12)

 

Paku abi! Me ei tõtta teistele appi tihti just kartuse tõttu, et saame nii vähe teha ja sellest vähesest pole niikuinii midagi kasu. Aga abist endast tähtsamgi on see, et niimoodi näitame teistele, et nad on päriselt olulised ja armastatud. (Gl 6:2)

 

Austa ligimesi! Juba Piiblis on öeldud, et kohtle teisi nii, nagu Sa tahad, et nemad Sind kohtleksid. Lastes teisel olla see, kelleks Jumal on ta loonud, näitad tema vastu üles austust ja lugupidamist. (Mt 7:12)

 

Anneta! Heategevuseks on palju erinevaid võimalusi. Kui Sul on võimalik, saad rahaliselt panustada, aga tihti on annetatud aeg rahast väärtuslikumgi. Üle Eesti on nii palju võimalusi, kuidas heategevuse kaudu hoolivust väljendada. (Hb 13:16)

 

Räägi Jeesusest! Üks põhjus, miks Sa ümbritsevate inimeste hulgas just eriti palju kristlasi ei kohta, võib olla see, et nad pole Jeesusest veel kuulnudki. Just Sina saad olla üks neist, kelle kaudu Jumal elusid muudab. (1Pt 3:15)

 

Palveta! Usun, et oleme kõik olnud olukorras, kus õigeid sõnu kellegi lohutamiseks või julgustamiseks lihtsalt ei leia. Kristlastena saame aga alati palvetada. Usk palve väesse liigutab mägesid! (Jk 5:16)

 

Jaga Plussi! 10-aastase ilmumisaja jooksul on seesama ajakiri Pluss olnud õnnistuseks nii paljudele noortele. Jaga head sõna edasi ja lase õnnistusel veelgi rohkemate inimesteni levida! (Mk 16:15)

 

Tekst Elsbet Helena Tiitus
Foto Freepik

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 4/2020 Detsember

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit