7 sammu oma südametoa koristamiseks


Talve lõppedes algab suur kevadpuhastuse aeg. Loodus meie ümber tärkab taas ja seega oleks aeg uuendada ka oma sisemust. Kevadpuhastus kestab küll lühikest aega, aga vaimsel uuenemisel võib olla mõju, mis jääb igaveseks. Seega puhu Piiblilt tolm ja las vaimne suurpuhastus alata!

 

  1. Puhasta oma süda

Südant on vaja puhastada, sest see on elutähtis organ. Süda võib jagada lõpmatult palju rõõmu ja armastust, aga kui kuri hoiab teda enda valduses, ei saa ta oma tööd teha. Puhas süda ei ole ülekohtune ning annab valgust ja soojust kõigile. “Loo mulle, Jumal, puhas süda, ja uuenda mu sees kindel vaim!” (Ps 51:12) Jumalaga koos on see võimalik, üksi üritades kaugele ei jõua.

 

  1. Kahetse oma salajasi patte

             Ei saa salata, me kõik oleme ühel või teisel viisil patused. Patt rõhub ja süütunne ei lase Jeesust täielikult oma ellu. Tuleb end kätte võtta ja oma eksimused üles tunnistada. “Oma patu ma andsin sulle teada ja oma pahategu ma ei katnud kinni; ma ütlesin: “Ma tunnistan Issandale oma üleastumised.” Siis andsid Sina mu patu süüteo andeks.” (Ps 32:5) Jumal andestab kõik üleastumised, on vaja vaid kahetseda ja küsida.

 

  1. Puhasta oma suu

             Halvad sõnad lipsavad üsna lihtsasti keelele. Teiste tagarääkimine ei tundu ju nii kohutav ja iga asja üle nurisemine sobib jututeema jätkuks. Jumala silmis on kõik see aga väär ja seega tuleks õppida oma keelt talitsema ning mõelda palju positiivsemalt. Räägi teistest head, see teeb kellegi päeva palju rõõmsamaks. “Hea inimene toob välja head oma südame heast tagavarast ja paha inimene toob pahast välja paha, sest ta suu räägib sellest, millest on tulvil ta süda.” (Lk 6:45)

 

  1. Ole tänulik ja andestav

             Andestamatus võib viia kibestumiseni – rõõmu ja rahu jaoks ei jätku ruumi, sest süda on täidetud halbade mõtetega. Kui lasta kibedusel minna ja anda andeks, muutub süda kergemaks ja rõõm saab leida seal oma koha. Asju, mille eest tänulik olla, on ülimalt palju, ning kui seda lõpuks märkad, muutub ka maailmapilt. Tänu toob endaga kaasa rõõmu ja positiivsust, sest kes ei tahaks kuulda tunnustust tehtud töö eest. ”Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Imelised on sinu teod, seda tunneb mu hing hästi.” (Ps 139:14)

 

  1. Loe Piiblit iga päev

             Piibel võib tunduda paks ja kohati igav raamat, kuid selles on kirjas nii palju head. Piibel julgustab, lohutab, manitseb ja toob rõõmu. Pühakirja lugema hakkamine võib olla küll vaevarikas, kuid pärast on jälle raske seda käest panna. Iga sõna on tulnud ju Jumalalt ning on hea sõber ja kaaslane. Kui hoiad Jumala sõna oma südames, ei ole seal ruumi halvale ja kurjale. “Sinu sõna on mu jalale lambiks ja valguseks mu teerajal.” (Ps 119:105)

 

  1. Palveta

             Palve on täiega lahe, sest see on suhtlemine Jumalaga. Jumal soovib teada meie väiksemaidki muresid ja rõõme ning Ta tunneb meie üle heameelt. Tuleks meeles hoida, et palve ei ole ostunimekiri. Hea vestlus Jumalaga toob rahu ning aitab hoida mõtted ja südame Jumala juures. “Heitke kõik oma mured Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest.” (1Pt 5:7)

 

  1. Kaasa Jeesus oma igapäevaellu

             Jumal igatseb isiklikku ja lähedast suhet igaühega meist. Selle nimel ohverdas Ta oma Poja Jeesuse meie pattude eest. Jeesus huvitub igast suurest ja väiksest asjast meie elus. Ava uks ja lase Ta sisse, luba Ta valgusel särada igas eluvaldkonnas. Nii ei olegi vaja oodata uut kevadet, et teha vaimset suurpuhastust, vaid võid kogeda vaimu uuenemist iga päev. Jh 3:16

 

Tekst Kristina Lillemets
Foto Pixabay

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 2/2017 Mai

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit