Kas sa oled tundnud mõnikord, et sa nagu ei sobiks kirikusse? Oled äkki liiga vaikne? Ei julge suhelda uute inimestega? Oled sa vaadanud teisi ja mõelnud, et nad on nii seltsivad ja neid ümbritseb palju inimesi, aga minuga ei taha keegi suhelda?
Introvertid kipuvad rohkem mõtlema kui rääkima, ”laevad oma akusid” üksi olles ja nad armastavad pigem häid vestlusi väikeses rühmas kui suures seltskonnas. Kui me neid asju silmas peame, siis kogevad introverdid palju toredaid väljakutseid kirikus.
Jumal on loonud erinevad iseloomud ja andnud meile tugevusi, millega tuua Talle au. Kuigi paljud mehed ja naised Piiblis tunduvad ekstravertsed inimesed, kuuleme ka, et tasane ja vaikne vaim on väärtuslik Jumala silmis (1 Peetruse 3:4) ja et me peaksime olema kärmed kuulama ja pikaldased rääkima (Jk 1:19). Me peaksime kasutama, mida meile on antud, mitte püüdma seda varjata ja sundima ennast püüdlema, mis tuleb teistele loomulikult.
Niisiis, kuidas võiksid introverdid teenida kogudust?
1. Arenda üks-ühele suhet teise koguduse liikmega.
Introverdid on suurepärased kuulajad ja nad oskavad küsida küsimusi, et teised julgeksid end avada ja tunneksid, et neid armastatakse. Otsi välja koguduses inimene, kes tundub, et vajab kedagi, kes kuulaks, ning mine räägi temaga.
2. Mine vabatahtlikult aitama kohtades, kus Sa ei saa palju tähelepanu.
Vaiksed rollid nagu põranda pühkimine või toidu valmistamine neile, kes ei saa kodust lahkuda, lasevad introvertidel tunda end koguduses vajalikuna ja tugevdavad ühtekuuluvustunnet.
3. Mine grupiüritustele, kus Sa saad kuulata, mitte rääkida.
Loengud või konverentsid, mida peetakse kirikus, on parim paik, kus introverdid saavad rõõmsalt istuda, mõelda ja teha märkmeid olulistel teemadel. Ning ekstraverdid saavad särada mõtteid jagades. Kõik võidavad!
4. Leia oma nišš ja rakenda oma ande tööle.
Olgu selleks siis lastetöö, helipuldi taga istumine või toidu organiseerimine, kaasa aitamine koguduses annab sulle suurema motivatsiooni, et tunda end rohkem osana kogukonnast.
5. Mine mõnikord ka välja oma mugavustsoonist.
Kuigi oluline on olla enda vastu aus ja tunnistada, millised anded Sul on, esineb aegu, kui tuleb lasta end tunda väheke ebamugavalt. Mooses anus Jumalat, et Ta saadaks kellegi teise rääkima avalikult tema asemel ja Aaron võttis üle selle rolli, kuigi lõppude lõpuks oli see ikkagi Mooses, kes viis Jumala rahva välja Egiptusest. Nii paljude juht olla oli Moosesele kindlasti stressirohke, aga ta teadis, et Jumala eesmärk on palju suurem kui tema enda vastumeelsus või hirm.
Kui meie, introverdid, teadvustame, lepime ja isegi õpime armastama enda iseloomu, siis me kasvame arusaamises, mis võimaldab meil venitada oma piire ja jälgida oma intuitsiooni. Seda tehes suudame me paremini teenida oma kogudust, selle asemel, et seda karta.
Allikas: Relevant Magazine