Aare Kimmel – pastoriamet pole enda võetud


Aare Kimmel (69) on EELK Rannamõisa ja Randvere koguduste pastor, kes on teinud ka raadiosaated “Piibel kaanest kaaneni.” Ta on pärit Kalbu külast (Raplamaa) ja sündinud kristlikku perre.

 

Milline oli Sinu lapsepõlv?
Kasvasin talumajas, mis oli vanim selles külas. Meil oli lehm laudas ja kaks siga. Elasin koos vanematega, kes olid kristlased. Isa tegi juhutöid ja ema oli karjatalitaja. Alates 12ndast eluaastast olen teinud isaga heina heinamaal. Ojas sai vähki otsitud ja lutsu püütud. Poolvenna ja poolõe lastega mängisime suviti palju. Elu oli siis idülliline.

 

Mis toimus Oleviste ärkamise ajal?
Siis olid mul tekkinud sidemed Rannamõisaga. Sai käidud pühapäeviti pastori kodus, kus toimusid laulu- ja pasunakoori harjutused ning palvetunnid. Seal sai võetud vastu Venemaalt külalisi, kes tahtsid osa saada ärkamisest. Tuli ka noori usklikke Peterburist, kus oli avatud Puškini kirik. Üks nendest oli ka mu abikaasa.

 

Milline on Rannamõisa kogudus olnud?
Rannamõisas on olnud soe ja aktiivne kogudus, kus pastor ise oskas kõiki tööle rakendada ja rääkima panna, ka mind nende hulgas. Meid oli koos umbes 10-15 inimest. Kui kirik oli külm, siis kogunesime käärkambris, kus rääkisime, mida usk Jumalasse meile tähendab ja mida me kogenud või üle elanud oleme koos Jumalaga.

 

Kas pastori amet on keeruline?
Ei ole keeruline. Kogen seda selgelt, et see ei ole minu enda võetud amet, sest ma ei ole kunagi kavatsenud pastoriks saada. See on kasvanud välja loomulikust suhtest Jumalaga.

 

Tekst Karmel Uuselu
Foto Erakogu