Ärkvelolek Jumalale


Ärgata võib väga mitmel viisil. Tavaliselt ärkavad inimesed unest, aga on olemas ka sisemine ärkamine. See tähendab Jumala armastuse ja halastuse ära tundmist ning vastu võtmist, mis on ilmtingimata vajalik isikliku suhte tekkimiseks Jumalaga.

Iseenesest see ei juhtu. Nii nagu paljud inimesed vajavad hommikul üles saamiseks äratuskella, vajame vaimselt ärkamiseks Jumalat. Selle aluseks on usk Temasse. Looja teedel aitab käia Piibli lugemine ning palved, milles peitub usujõud. Ärkvel püsimiseks peame aktiivselt ja igapäevaselt oma Taevase Isaga palves suhtlema, Teda kuulama ja Tema sõnade järgi tegutsema. Kui jääme vaimselt unne, on meil oht kaotada valvsus ning langeda pattu. Sellepärast manitsetakse unes olijat: „Kui kaua sa, laisk, magad, millal sa ärkad unest?” (Õp 6:9) Aga ka selles olukorras on lootust. Tänu Jeesuse ohvrile on inimesel võimalik uuesti ärgata ning saada patu kahetsemise, meeleparanduse ja armu läbi uuendatud.

Jumalale ärkvel olemine on ainus tõeline viis leida rahu ja mõista Tema armu meie suhtes. Peab paluma siiralt nagu Taavet, kes oma hädade keskel hüüdis: „Loo mulle, Jumal, puhas süda, ja uuenda mu sees kindel vaim!”(Ps 51:12). Seda tõesti paludes kinnitatakse meid usus. Iga kord kui nii palvetan, leian üha uuesti rahu ja armu. Mured muutuvad väikeseks ja esile kerkib tänulikkus.

Oluline on otsida Jumala palet ja soovi teha Tema tahet. Ühineda laulikuga: „Jumal, sina oled mu Jumal, sind ma otsin vara.” (Ps 63:2) Hea on tulla Looja tundmisele varakult. Kõik võimalused Jumala järgmiseks ja teenimiseks on olemas Jeesuse eeskujus. Meil jääb üle uskuda ja usaldada armastavat ja hoolivat Jumal, kes ootab ja tahab luua suhet iga inimesega.

 

Palve:
Kallis Isa, tänu Sulle halastuse eest, mida on nii raske mõista. Aitäh, et leiad aega ka minu jaoks, kuulates igat mu muret ning rõõmu. Sa tood mulle rahu. Palun lase mul sisemiselt ärgata ja Sind täielikult vastu võtta. Andesta mu patud. Ma kahetsen neid südamest. Õpeta mind armastama teisi nagu Sina meid armastad. Kaitse mind kurja eest ning hoia mind patust eemal. Uuenda ja puhasta mind ikka ja jälle. Aita mul iga päev tegutseda Sinu auks. Ma armastan ja usaldan Sind. Aamen.

 

Tekst Karmel Uuselu
Foto Unsplash

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 1/2019 Märts

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit