Bible toolbox – vastused elu suurtele küsimustele

Bible toolbox - vastused elu suurtele küsimustele

Bible toolbox on eesti keelde tõlgitud veebileht, mis vastab mitmetele keerulistele küsimustele Jumala, Piibli, usu, ristimise, Püha Vaimu, surma, kannatuse ja taeva kohta.

Veebileht on abiks neile, kes otsivad elavat Jumalat, kellest Piibel tunnistab, igatsevad tuge oma usuelu ülesehitamiseks või soovivad kristluse põhiõpetust paremini tundma õppida.

Veebilehte saad kindlasti kasutada oma koguduse töös, noortetöös, väikegrupis ja mujal.

Veebilehel on konkreetsed küsimused selgete ja arusaadavate vastustega, mis tuginevad Piiblil.

Siinkohal on välja toodud üks küsimus-vastus:

 

Miks on maailmas kannatusi?

Autor: Manu Ryösö
Tõlkinud: Ragne Kepler

Selle küsimuse üle on inimesed kogu ajaloo vältel pead murdnud. Kui Jumal on kõikvõimas ja hea, miks lubab ta sõdu, nälga, tapmist ja muud sellist, mis elu hävitab? Kas tal pole väge, et kõike seda ära hoida?

See küsimus jäetakse Piiblis lahtiseks. Mõnedel asjadele vastatakse, aga mitmed küsimused jäävad õhku. Üheks Piibli vaatenurgaks on see, et maailmas on palju kannatusi, mis on inimeste endi põhjustatud. Sõda, vägivald, abielurikkumine ja muud meisse sügavaid haavu jätvad olukorrad on õigupoolest inimeste endi tekitatud. Inimene ei saa selle eest Jumalat süüdistada, vaid peaks hoopis ise peeglisse vaatama.

Siin maailmas on aga ka palju kannatusi, mis pole inimese põhjustatud. Siia kuuluvad paljud haigused ja looduskatastroofid. Miks Jumal neid ära ei hoia? See jääb meile saladuseks. Paistab siiski, et paljud raskused on olukorrad, mille kaudu Jumal kutsub inimesi enda lähedusse. Võib-olla on üheks kannatamise eesmärgiks see, et inimene mõistaks oma tühisust ja pöörduks Jumala poole. Teiselt poolt, kannatused liidavad inimesi üksteisega ja Jumala tahab, et me aitaksime neid, kes on hädas.

Meie lohutus ja lootus on sõnum ülestõusnud Kristusest – valu ja kannatuse võitjast.

Loe rohkem oluliste küsimuste kohta elus Bible Toolboxi kodulehelt