GLS konverents 2012 on alanud

GLS konverents on alanud

Globaalse juhtimiskonverentsi GLS esimese päeva loengud inspireerisid ja julgustasid ligi 300 osalejat Tallinna Nelipühi koguduse saalis. Matis Metsala bändi läbi saadi osa kvaliteetsest ülistusmuusikast. Sel aastal toimus Eestis järjekorras juba viies konverents. 

 

Päeva alguses tervitas Ago Lilleorg, kes tõdes, et tänapäeva sekunditega muutuvas maailmas ei suuda me juhtida teisi, kui me nende muutustega kaasa ei lähe. Tema soov osalejatele oli, et siit viiakse kaasa mõtteid ja motivatsiooni, mida oma piirkonda, oma kogudusse kaasa viia.

Traditsiooniliselt alustas videoloengute sarja GLS-konverentsi algataja, pastor Bill Hybels, kes rääkis juhtimisest kui eesõigusest. Juhi üks tähtsamaid omadusi on võime teistele energia andmine. Kui soovime näha rohkem vilju meie elus ja organisatsioonis, siis meie kõige tähtsam ülesanne on igapäevane seemnete külvamine (Mt 13:3). Tema praktiline nõuanne juhtidele: “Sa ise oled kõige keerukam inimene, keda Sul juhtida tuleb.”

 

Väärtus, edukus, suurepärasus, austus

Endine USA riigisekretär Condoleezza Rice sõnum oli, et iga inimene on väärtuslik ja Jumala ees on meie väärtus täpselt võrdväärne kõigi teistega. Pingelistes olukordades tuleks meil meenutada, miks me siin oleme ja milline on meie ühine eesmärk. Just suurimate raskuste järel võivad tulla ka suurimad võidud – ilma Suure Reedeta ei oleks olnud ka Ülestõusmise pühapäeva.

William Ury keskendus konfliktide lahendamisele, sest neid tuleb meie elus paratamatult ette ja alati ei pruugi nende olemasolu olla halb. Enamasti oleme me ise endale suurim takistus edu saavutamise teel. Edukuse üheks aluseks on tihtipeale just võime mitte reageerida. Tema sõnum kuulajatele: Mu vaenlane on hävitatud, kui ma muudan ta oma sõbraks!

Tuntud ärimõtleja Jim Collins tõi näite Amundseni ja Scotti läbi, kes mõlemad püüdsid esimesena jõuda Antarktika mandrile ja mõlemil oli selleks täpselt sarnane olukord ja keskkond – ometigi jõudis Amundsen sinna ja tagasi, kuid Scotti meeskond hukkus tagasiteel. Miks siis mõned organisatsioonid suudavad selles muutuvas maailmas olla edukad ja teised mitte? Tema soovitas järgida fanaatilist distsipliini – minna edasi 20 miili absoluutselt igal päeval – mitte liikuda vaid hea ilmaga, ja püsida turvalises keskkonnas kehvemate olustike puhul. Suurepärasus ei sõltu olukordadest, vaid see on enda otsus ja distsipliin.

Päeva lõpetas humoorika ja südamliku ettekandega LifeChurch.tv vanempastor Craig Groeschel. Tema üleskutse kuulajatele oli ära kasutada põlvkondadevahelisi ressursse. Ta rõhutas eriliselt, et vanem põlvkond ei laidaks maha nooremaid tegijaid, vaid usuks neisse ning noorem põlvkond näitaks vanema generatsiooni vastu üles austust – meil mõlemil on üksteist vaja! Kui me austame rohkem Jumalat, aitab see meil rohkem austada ka meie eelkäijaid.

 

GLS noortekas

Lisaks tavapärastele loengutele oli õhtul veel GLS-noortekas. Kõneleja Marc Kielburger alustas heategevusega juba 12-aastaselt ja pühendab sellele oma elu ka täna läbi liikumise “Me to We”. Tema otsus tuli tuttava küsimusest: Marc, millise pärandi sa tahad endast jätta? Tänasel päeval ta “müüb” inimestele lootust – võimalust leida tähendus ja jätta endast pärand. Ja seda teeb ta oma eeskuju, mitte ainult oma sõnadega. “Iga noor on andekas, tuleb neisse lihtsalt uskuda,” teab Marc kindlalt.

U2 laulja Bono on kampaania “One” eestvedaja. Bono arvab, et kuulsus on tegelikult naeruväärne, kuna sellest lähtuvalt mõni inimene on tähtsam kui teine. Samas mõistab ta, et tegelikult on see valuuta ja tema on otsustanud enda oma kasutada. “Me ei mõista armu tähendust vahel väga hästi, kuigi see on ülimalt oluline osa, sest just sellest me igapäevaselt sõltume,” jagab Bono. Kristluse tähendus on see, et Sa tead Tõde ja Tõde teeb Sind vabaks.

 

Tekst Sirli Lend
Foto Helari Hellenurm