“God’s Not Dead” edukas avanädalavahetus USA kinodes

God’s Not Dead edukas avanädalavahetus USA kinodes

Reedel, 21. märtsil USAs kinolinadele jõudnud Harold Cronki draamafilm “God’s Not Dead” teenis avanädalavahetusel 8,56 miljonit USA dollarit piletitulu, olles populaarsuset viies film Ameerika kinolavadel. Tegemist on ühtlasi kristliku filmistuudio Pure Flix Entertainmenti suurima avanädalavahetuse kassatuluga.

Film räägib kõrgkooli-poisist Josh Wheatonist (Shane Harper), kelle filosoofia professor ei usu Jumala olemasolu ning palub õpilastel selleteemalise essee kirjutada. Tulevastele raskustele vaatamata, jääb Josh oma usule kindlaks ja keeldub antud teemal kirjutama. Vältimaks kursuselt väljakukkumist, võtab Josh vastu õpetaja väljakutse debattide näol Jumala eksistentsi üle, millega seab ohtu oma usukindluse, suhted ja isegi oma tuleviku.

“Kristlastena on väga oluline mitte hirmu tunda ja me ei peaks kartma seismaks selle eest, millesse me usume,” rääkis režissöör Harold Cronki linateose tagamaadest Remedy Live’le antud intervjuus.

Filmi pealkiri pärineb maailmakuulsa Austraalia gospelbändi Newsboys samanimelisest hitist, mis on ühtlasi üks linateose soundtrack’idest.

“Seda ma olen teile rääkinud, et teil oleks rahu minus. Maailmas ahistatakse teid, aga olge julged: mina olen maailma ära võitnud.” (Jh 16:33)