Jumal annab meile teada just nii palju kui vaja


Piibel õpetab meid paluma Jumalalt tarkust ja juhtimist. Me ei pea midagi üksi tegema, saame kõiges – olgu see suur või väike asi – usaldada Tema juhtimist. Tema teab, millised on parimad valikud ja kuulekalt edasi minnes võime olla kindlad, et liigume õiges suunas.

 

Jumala ilmutused on suunanäitajateks. Mis juhtub aga, kui neid ei tule? Kas peaksime lihtsalt nõudma rohkem ilmutusi? Konkreetsetele küsimustele vastust otsides tuleks kindlasti edasi palvetada ja usaldada, et Ta vastab õigel ajal ning viisil. Elus on aga olukordi, mida on meil parem mitte teada. Näiteks ei tea me kunagi, kui palju aega on kellelgi veel siin maa peal. Kui teaksime, et aega on palju, võiksime laisaks ja hooletuks muutuda. Kui teaks, et aega on vähe, satuksime jällegi paanikasse. Viimasel puhul hakkaksime ehk tõsisemalt suhtuma elu kõige olulisematesse aspektidesse, aga seda tuleks niikuinii kogu aeg teha. Targem on olla alati valmis. Raskelt mõjuks meile ka erinevate keeruliste aegade ette teadmine, näiteks kristlaste tagakius. Teadmatus on õndsus ka meie isiklike teenimisvaldkondade puhul. Hea, et me ei tea täpselt, kui suur meie koorem saab olema – kui palju on õnnestumisi või tagasilööke, kui kaua ühe asjaga tegeleme või millal Jumal meid mujale saadab. Tema annab vajalikud teadmised samm korraga ja õigel ajal, sest Ta teab täpselt, kui palju koormaid, sh teadmisi, kanda jaksame.

 

Aeg-ajalt tasub tagasi vaadata, et näha, kus oleme olnud ja kuhu jõudnud. Märkame imelist juhtimist, mille eest saame tänada. Tagantjärele näeme selgemalt. Isegi halvad asjad võivad juhtuda põhjusega, olla meile vajalikud. Olgem tänulikud, et Jumal annab meile teada just nii palju kui vaja. Peame vaid Teda usaldama ja paluma: „Issand, anna mulle teada oma teed, õpeta mulle oma teeradu! Juhi mind oma tõeteel ja õpeta mind; sest sina oled mu pääste Jumal, sind ma ootan kogu päeva!“ (Psalm 25:4-5)

 

Palve:
Isa taevas! Tulen Su ette, et kõik Sinu kätte usaldada. Palun aita mul teha elus õigeid valikuid, nii suurtes kui väikestes asjades. Palun juhi mind alati ja kõiges ning kui eksin ja astun Sinu teelt kõrvale, siis tõmba mind ikka tagasi. Tänu, et Sul on imeline tee minu jaoks. Sa annad mulle teada kõike õigel ajal ja just nii palju, kui ma jaksan kanda. Palun anna mulle jõudu alati Sind usaldada. Jeesuse nimel, aamen.

 

Tekst Laura Jõgar
Foto Pixabay

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 1/2020 Märts

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit