Kristlik telekanal TV7 – midagi ka noortele!

Kristlik telekanal TV7 vaadatav Sinu kodus

TV7 on rahvusvaheliste mõõtmetega kristlik telekanal, millest oled võib-olla varemgi kuulnud, võib-olla ka programmi vaadanud. Plussmeedia tahab siinkohal siiski välja tuua väikese tutvustuse ja taustinfo TV7 kohta ning soovitab välja valida just enda jaoks põnevad saated vaatamiseks, sest olemas on ka spetsiaalselt noortele suunatud programmiosad.

2009. aastal Eestisse tulnud telekanal sai päris alguse 2003. aastal Soomes. Marti Ojaresi tundis tugevat Jumala kutset kristliku telekanali rajamiseks ning oli valmis maha panema oma eduka töökoha selleks, et alustada midagi, mida polnud Soomes varem tehtud. Tööl oli Jumala õnnistus, sest juba finantsilise poole pealt tundus alustamine inimlikult võimatu. Tänaseks on TV7 laienenud aga veel Iisraeli, Rootsi ja Eestisse. Statistika järgi vaatavad kanalit tegelikult inimesed üle maailma, kokku 90 riigist.

Saatekavast tuleb osa Soomest, osa on inglise keelest tõlgitud materjal ning on ka mõned saatesarjad, mis on toodetud Eestis ja eesti keeles. Ligi 70% eestlastele peaks olema TV7 kättesaadav digivõrgu kaudu. Lisaks on võimalik programmi jälgida netiTV kaudu aadressilt www.tv7.ee. Veebilehelt saab omale meelepäraseid saateid vaadata ka arhiivist endale sobival kellaajal.

2009. aastast Eesti töö koordinaator olnud Päivi Pitko ütleb: “Jumal on need uksed avanud ja meid on hästi vastu võetud. Kogeme, et see, mida Jumal teeb, on üleloomulik. Meie visioon on kuulutada, et Jeesus Kristus on Issand inimesele, kes Jumalat veel ei tunne.” TV7 on üldkristlik kanal, mille väärtused põhinevad Jumala Sõnal, Piiblil.

Plussmeedia soovib esile tõsta just noortesaated:

Muusikapaus

Maitse misjonit

3D vaade

Hillsong TV

Underground C

Tänavakarjane

Allikad: TV7.ee ja kristlik infoleht Valguse Teataja