Kuidas rääkida oma lähedastele Kristusest?


Sõnum, et Jumal on meile läbi Jeesuse Kristuse andnud lootuse ja igavese elu, on parim – mis võiks sellest veel parem rõõmusõnum olla. Kuidas seda aga teistega jagada? Siin on mõned lihtsad soovitused, kuidas väljendada oma usust sõpradele, vanematele, sugulastele või lihtsalt tuttavatele.

 

  1. Ela oma usku.

Jeesuse järgimine ei ole ainult sõnadega tunnistamine, et oled Jeesuse oma elu kuningaks teinud. See peaks väljenduma igapäevaelus. Kui inimesed näevad, kuidas sinu suhtumine maailma erineb, ja märkavad armastust, mida teistega jagad, tekib neil uudishimu.

 

  1. Ütle inimestele, et Jeesus armastab neid.

Inimestel on vaja teada ja kuulda, et keegi neid armastab ja neist hoolib. See lihtne lause võib väga sügavalt puudutada.

 

  1. Kutsu koguduse üritustele.

Alustada võib noortekaga, talgute, matka või mõne muu koguduse poolt korraldatud üritusega, mis mõeldud erinevate inimeste kokku toomiseks ja aja koos veetmiseks.

 

  1. Uuri Piiblit.

Et teisele oma sõpra tutvustada, peab sõpra tundma. Õpi Piiblist tundma, milline Jumal on. Nii oskad tekkivatele küsimustele vastuseid anda või koos õigest kohast otsida.

 

  1. Jaga oma elu.

Ole julge tunnistama imelistest asjadest, mida Jumal on Sinu elus teinud ja muutnud. Selleks pead ise head märkama ja tänulik olema. Näited elust enesest on alati väga puudutavad ja näitavad, kuidas Jumal inimeste eludes reaalselt tegutseb.

 

Tekst Marilill Roosimaa
Foto Pixabay

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 4/2018 Detsember

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit