Manafest – Reborn

Manafest - Reborn

Manafest, kodanikunimega Chris Scott Greenwood, on Kanadast pärit kõrgelt tunnustatud kristlik räppar. Reborn on tema kaheksanda stuudioalbumi, mis alles mõne nädala eest poelettidele jõudis, nimilugu.

Ameerikas on populaarne nimetada ennast “uuestisündinud kristlaseks”, mida see aga tähendab? Väljend “uuesti sündima” tähendab sisuliselt “sündima ülalt”. Inimestena oma eluteel Jumala poolt seatud rajalt eksides on meil vaja, et meie süda muutuks ja toimuks vaimulik ümberkujunemine. Uuestisünd on Jumala tegu, mille kaudu inimesele, kes usub, antakse igavene elu.

Võib tekkida ka küsimus, miks peaks keegi uuesti sündima. Efesose kirjas ütleb Paulus, et Jumal on teinud elavaks ka need, kes te olid “surnud” üleasatumises ja patus. Maa peal pole aga peale Jeesuse olnud kunagi ühtki teist patuta inimest, seega inimene vajab uuestisündi, et saada andeks oma patud ja et olla osaduses Jumalaga.

Kokkuvõttes võib aga öelda, et pole vahet milliseid sõnu/termineid me kasutame väljandamaks seda, et me oleme Jeesuse oma südamesse ja ellu vastu võtnud. Tähtis on see, et meie usk oleks tugev ja siiras, ja siis saavad ka suured asjad juhtuma, ning meie elu võib totaalselt muutuda – sellest järgnev laul eelkõige räägibki.