Noored õppisid suvel Taebla koolis tantsu, kunsti ja meediat

Noored õppisid suvel Taebla koolis tantsu

Kristlik tantsu- ja kunsti koolituslaager “Life” oli sel suvel taas ühendatud Plussi meedialaagriga. Ühine noortelaager toimus juba kolmandat aastat ning seekord leidis aset Taebla Gümnaasiumis 13-16.augustil 2015.

Soovijatel oli võimalik õppida Ain Varese juhendamisel erinevaid maalimise tehnikaid, läbi mille end paremini väljendada; arendada painduvust ja rütmilist liikumist Carl Heinrich Pruuni breiktantsu õpitoas või tegeleda meeliülendava ülistustantsuga Jane Raidma eestvedamisel. Meedialaagris valmisid aga piibliteemalised lühifilmid üheskoos külalistega Soomest.

Breiktantsu töötoas osalenud Haapsalust pärit noor Lisette Ulla arvates oli grupi õhkkond hästi elav, juhendaja väga motiveeriv ja kiidusõnu jagav. “Breik on just minu tants, millega Jumalat ülistada ja lülitada end siit maailmast välja ja olla ainult koos Jumalaga.”

Tallinnast pärit Hanna Toots osales ülistustantsu töötoas. “Seal oli 100% tunda Püha Vaimu ligiolu. Me ülistasime Jumalat improviseerides, mis tähendab, et igal liigutusel oli mingi tähendus ja enne tantsima hakkamist panime sammud ja liigutused kirja. Siis hakkasime neid teiste grupiliikmetega omavahel kokku sobitama. See oli lahe!”

Laagri korraldustiim koosnes erinevate Eesti koguduste noortest, Signe Reinaru eestvedamisel. Kogu sellise laagri korralduse mõte tuli Signel Soomest, kus ta viis aastat tagasi sarnases laagris ise osaleda sai. “Sealt sain mõtte, et ka Eestis võiks selline laager olla. Mõned aastad see mõte küpses ja otsis inimesi, kes ideega kaasa tuleksid.”

Lisaks töötubadele toimusid vaimuliku sisuga hommiku- ja õhtuprogrammid, kus kõnelesid Joel Reinaru, Ain Vares ja Elina Kivinukk ning sai ühiselt laulda. Reedene päev oli põnev seetõttu, et ühe töötoa asemel pakuti vahetustöötuba ehk sai poolteist tundi proovida midagi täiesti teisest valdkonnast. Laagri jooksul jäi ka piisavalt aega, et üksteisega tutvuda ja õhtuti lauamänge mängida.

Kaunite kunstide õpitubades nähtud vaev kulmineerus kõigile avatud kontserdiga laupäeval, 15. augustil, kui laagrilised oma loominguga Taebla kooli saalis üles astusid. Kogu laagri teemaks oli Iisraeli rahva rännak läbi kõrbe ning nii hõlmasidki kontserdil nähtud tantsud ja filmid teemasid: põgenemine Egiptusest, Punase mere ületamine, rahva nurin veepuuduse pärast, kuldvasika tegemine, Jumala viha rahva peale ning lõpuks ka andeksandmist.

Oli tõesti hämmastav näha, mida imelist on noored võimelised looma vaid mõne päeva jooksul!

 

Tekst Triin-Mary Raudkivi ja Lydia Kurus
Foto Helina Tamme