Noored vallutasid Vabaduse väljaku


Pühapäeval vanalinnas jalutades võis tähele panna, et Vabaduse väljakul liikus ringi tavalisest rohkem noori – toimumas oli mitmete Tallinna erinevate noortekate poolt korraldatud noorteüritus Vabadus.

Vabadus 2012 missioon oli korraldada mõnuainetevaba festival, kus noored saaksid avastada oma loovust ja andeid ning jõuaksid arusaamisele, et elul on palju suurem eesmärk, kui me seda ehk endale teadvustame.

Kõigil soovijatel oli võimalus katsetada erinevaid atraktsioonide, nagu näiteks sõita rodeot või panna oma julgus proovile kiikingus. Päeva jooksul oli avatud ka töötuba, kus noored said Faktory laojääkidele anda uue ja ilusama väljanägemise läbi õmblemise, lõikamise ja kaunistamise. Töötoa  kulminatsiooniks oli üle Vabaduse väljaku ulatuv moeshow, kus noored moeloojad said oma verivärsekt loomingut demonstreerida ligi sajakonnale vaatajale.

Lisaks erinevatele atraktsioonidele ja töötubadele sai Vabadusel nautida ka mitmeid erinevaid muusikalisi artiste – nende puhul oli tähelepanuväärne see, et kõik esinejad olid kristlased. Tallinna noortele oli esinema lennanud isegi bänd Inglismaalt – Superhero.

Päeva lõpus lausus Vabaduse peakorraldaja Ivo Unt Plussmeediale, et on päevaga väga rahul ja õnnelik, et erinevad noortekad said oma jõud ühendada ja et loodetavasti jättis see üritus Tallinna noortele hea mälestuse.

Tekst ja foto Anete Palmik