Piibliuudised: Linnamüüride hävitamine pelgalt kõndimise ja karjumisega

Piibliuudised: Linnamüüride hävitamine pelgalt kõndimise ja karjumisega

Juba kuus päeva olid iisraeli sõjamehed koos seitsme preestriga käinud ühe tiiru ümber Jeeriko linna kui lõpuks jõudis kätte see päev, mil Jumal oli lubanud alla tuua linnamüürid.

Ootusärevalt asuti hommikul liikuma suure rahvamassiga ning seda Joosua, Nuuni poja juhatamisel. Teekond oli seekord palju pikem ja võiks öelda isegi lärmakam, sest lisaks seitsmele ringile ümber linna tuli puhuda ka seitset jäärasarve nende liikumise ajal. Kõik see aga ei suutnud ära rikkuda iisraellaste tuju, sest Jumal lubas teha nende läbi midagi imelist.

Pärast Joosua poolt antud märguannet oli kaugustesse kuulda kõrvulukustavat sõjakisa. Absoluutselt iga vana ja noor, naine ja mees, kõik karjusid ning siis juhtus see, mida oli justkui raske uskuda. Kisamise ja karjumise peale langesidki Jeeriko linnamüürid.

Kogu selle kõndimise ja ootamisega pandi proovile iisraellaste usk. Üks asi on kuulda käsklusi, mis tunduvad jaburana, aga teine asi on neid ka järgida. See nõudis kõvasti julgust, et tegutseda just nii nagu Jumal seda tahtis ja ette nägi, aga nagu me sellest loost õppisime, siis teda usaldades on kõik võimalik.

 

Tekst Iiris Kohv

Allikas: Joosua 6: 1-25
Pildid: Free Bible images / Moody Publishers