Saku kiriku ehitus täies hoos!


EELK Saku Toomase kogudus on vaid 7 aastat vana, kuid sellel on juba 130 liiget ja uus kirikuhoone kerkimas. Jumalateenistusi on aga tehtud Saku palvemajas juba 1994. aastast Hageri koguduse poolt. Uue kiriku valmimise kohta küsime pastor Magne Mölsteri käest.

 

Mis on Saku kiriku ehituses juba tehtud?

Praegu on kirik 2. ehitusetapis, mis hakkas mai algusest. Korjandusi kiriku ehituseks on juba paarkümmend aastat tehtud. 11. aprill 2019 oli esimene labidalöök ja 18. juunil nurgakivi paigaldamine. Sarikapidu peeti 20. septembril. Peahoone on väliselt praktiliselt valmis, seinad on püsti ja katus pea kohal. Samuti on kirikutornis rist. Puudu osad aknad ja siseehitus on pooleli. Kõrvalhoone on veel tegemata, kuid alustatud on tiivahoonega, kuhu tuleb garderoob, vastuvõtt ja tualetid. Tööd tehakse hetkel tiivahoones ja peasaalis. Ventilatsioonsüsteem sai suvel valmis. Kuigi töö on juba hoos, siis pole võimalik veel kiriku ehitamist lõpetada praeguse kogutud rahasummaga.

 

Millal on loota kiriku valmimist?

Lootus on saada nii palju tehtud, et saab käesoleva aasta oktoobris või novembris taotleda ajutise kasutusloa valla poolt. Edasi on eesmärk korraldada kiriku pühitsemist koos peapiiskopi Urmas Viilmaga 21. detsembril, mis on ühtlasi ka toomapäev (koguduse pühaku päev). Kui see õnnestub, siis on veel vaid loota, et saab jõule kirikus pidada ja et kirikusse palju inimesi tuleks. Siiski sõltub kõik annetustest, sest praegu on puudu veel u. 20 000€, et kõige vajalikumad tööd lõpetada enne avamist. Loomulikult tahaksime jätkata, tehes huviringiruumi ja köögi valmis ning panna üles kirikukellad.

 

Mida muudab kirik koguduse ja Saku elanike jaoks?

See on uus asukoht kogudusele ja veel ei tea, kuidas see koguduse liikmeid mõjutab. Asjatundjad ütlevad, et tulevikus Saku asula kasvab kiriku suunas. Ainuke miinus on, et see võib jääda kaugeks neile, kes elavad palvemaja juures. Nii koguduse kui ka Saku muu rahva jaoks on aga kindlasti uus kirik atraktiivne ja ilus koht, kuhu tulla. Paljud on öelnud, et tuleksid kogudusse siis, kui kirik on valmis. Saku inimeste jaoks saab kirikus erinevaid kontserte pidada. Olen põnevil, kuidas elanikud hakkavad suhtuma kirikusse, kui see on valmis. Olen juba näinud, et positiivseid vaateid selle suhtes kasvab. Alguses oli rohkem skeptikuid, kuid ajapikku on neil meel muutunud.

 

Rohkem infot kodulehel saku.eelk.ee ja FB lehel: EELK Saku Toomase kogudus.

 

Kuidas toetada:
Selleks saab liituda saja- või viiesajaklubiga, teha ülekanne postril asuvale kontole, helistada postril olevale numbrile. Lisaks on toetus läbi palvete alati väga oodatud!

 

Tekst Karmel Uuselu