Sambia ja Puhja kogudused ehitavad koos koguduse müüri

Sambia ja Puhja kogudused ehitavad koos koguduse müüri

Misjonikonverentsil „Koos suudame“ Tallinna Nelipühi kirikus, võis teiste põnevate lugude hulgas kuulda Puhja ja Sambia koguduste ühisprojektist. Puhja koguduse pastor Tiit Kuusemaa ütleb, et tegelikult ei ühenda nende ja Sambia kogudust peaaegu mitte miski, vähemalt mitte rohkem kui igatüht teist siin Eestimaal.

Siiski on saanud Tiit Kuusemaa arvates kummaliste, imelike ja siiani uskumatute lugude tagajärjel Puhjast ja ühest Sambias asuvast kogudusest sõpruskogudused, kes üksteiste eest regulaarselt palvetavad ja muud moodi abiks olla püüavad.

Lugu algas ühe jõuluõhtu jumalateenistusega, mil pastor Tiit Kuusemaa oli päris keerulise dilemma ees: kas teha korjandus oma koguduse orelifondile, nagu plaanitud, või muuta see ära Sambia koguduse hädavajalike ehitustööde jaoks, mille kohta oli talle palve tulnud. Tiidu enda sõnul oli tema ees valik, kas öelda EI, või usaldada Jumalat. Õnneks otsustas ta usaldada Jumalat ning sellest hakkas lumepall veerema.

Tollel jõuluõhtu jumalateenistusel tehti kaks korjandust, üks orelile ja teine sambialastele, ning pastori üllatuseks oli mõlemas raha külluslikult. Lisaks leviks veel pärast seda päeva info sambialaste abistamisest kulutulena edasi üle Eestimaa, nii et paljud teisedki kogudused on selles projektis oma abikäed ulatanud. Tänaseks on Puhja koguduse orelifond kokku saadud ning lisaks veel ka kõikide teiste projektide mured murtud. Tiit Kuusemaa võtab huvitavat lugu kokku hetkel nõnda: „Ma arvan, et me oleme Sambiasse panustanud praktiliselt väga vähe, aga vaimulikult nii küllaga juba praegu tagasi saanud.“

Ühisprojekt jätkub edasi ning hetkel käib Sambias müüri ladumine. Kumbki pastor ei ole päriselus üksteist näinud, kuid loodetevasti on tulevikus võimalik ka külla sõita.

Misjonikonverentsil seda põnevat kogudustevahelist lugu jagades esitas samal päeval sünnipäeva tähistav Tiit Kuusemaa ka osalejatele väljakutse, et tema sünnipäevakingituseks võiks olla jalgratta jaoks raha kogumine Sambia pastorile Mulunga. Pastoril pole praegu muud liikumisvahendit peale omaenda jalgade ja kahjuks ei jõua ta seetõttu mitmeid kaugemal elavaid koguduseliikmeid külastada. Jalgrattaga oleks see võimalik. Päeva jooksul koguti jalgratta jaoks täpselt 100 eurot, kuid lisaks oleks vaja veel vähemalt 70 eurot, sest hinnad Sambias on võrreldavad Eestiga, kuigi inimesed on tihti sunnitud ära elavama 1 dollariga päevas.

Kui Sinul on soov toetada misjonitööd väikese konkreetse võimalusega, et kinkida pastor Mulungale jalgratas, siis saad seda teha ülekandega „EELK Puhja kogudus“ arveldusarvele: EE912200001120103145, märgusõnaga: Jalgratas.

Meile antud Jumala õnnistus on jagamiseks!