Tunnen rõõmu Sinu rõõmust


Vahel tuleb elus ette olukordi, kui meie asjad ei lähe nii, nagu tahaksime, kuid inimestel meie ümber õnnestub kätte saada just see, mille poole oleme ise püüelnud, või paistab neil lihtsalt meist palju paremini minevat, ning meis tärkab kadedus. Kadetsemine on lihaliku loomuse tegu ning võib põhjustada palju halba nii meile endile kui ka teistele. Piiblist võime lugeda näiteks, kuidas Kain tappis kadeduse pärast oma venna Aabeli ja kuidas ülempreestrid andsid kadedusest Jeesuse Pilaatuse kätte. Õpetussõnades on öeldud: „Südamerahu on ihule eluks, aga kadedus on otsekui mädanik luudes.” (Õp 14:30)

 

Jumala abiga võime kadedusele vastu hakata. Ta ütles juba Kainile, et „sina pead tema (st patu) üle valitsema” (1Ms 4:7). Olen ise olnud olukordades, kus näen, et teistel läheb minust paremini, ja ehkki ma ei tahaks tunda kadedust, hiilib see märkamatult minusse. Kadedusele vastuhakkamiseks olen õppinud koos teistega rõõmustama ja tänama ühiselt Jumalat selle eest, et neil on nii hästi läinud. Nõnda saan minagi teiste rõõmust osa ja kadedus kaob nagu iseenesest. Kui tunnen, et olen südames kellegi peale kade või mul on otsese põhjuseta midagi kellegi vastu, siis palvetan tema eest. Palun, et Jumal annaks talle kõike head, ja tänan, et Ta on seda inimest õnnistanud.

 

Kui mõnikord tunned, et oled miskipärast kellegi peale kade, siis palveta Sinagi tema eest ja rõõmusta koos temaga. Mõtle ka sellele, et vahel oled Sa ise selle teise inimese olukorras ning ei taha, et keegi rikuks Su rõõmu, olles Sinu peale kade. Jeesus on kutsunud meid üksteist armastama ja armastuses pole kadedust, vaid on rõõm, mis saab jagades veel palju suuremaks.

 

Armas Jumal!

Toome Sinu ette kõik, mis on meie südames, nii rõõmud kui ka mured. Palun anna meile andeks meie kadestamine ja aita meil alati rõõmustada koos teistega. Tänu Sulle kõige hea eest, mida Sa oled meile ja meie ligimestele lasknud osaks saada. Võta meist ära kõik see, mis pole Sulle meelepärane, ja juhi meid iga päev oma Vaimuga. Näita meile igaühele oma tahet ja aita meil sellega leppida, kui meie endi plaanid on teistsugused. Aita meil olla kannatlikud, kui me alles ootame, et Sa meile oma plaane ilmutad. Aitäh, et võime alati Sind usaldada ja et Sina ei jäta meid  kunagi. Jeesuse nimel, aamen.

 

 

Tekst Laura Jõgar
Foto Freeimages

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 3/2016 Juuli

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit