Tütarlaste konverents FILTER


7. aprillil 2018 toimus Tallinnas Nelipühi Toompea koguduses üle-eestiline tütarlaste konverents FILTER. See sai alguse erinevate kristlike koguduste noorte ühisest unistusest, et Eestis võiks olla rohkem tütarlapsi, kes teavad, et nad on väärtuslikud ning et nende elul on suurem tähendus. Konverents pakub osalejatele head võimalust kuulda ja rääkida teemadest, mis on nende jaoks isiklikud ja olulised. Filtri korraldustiimi kuulub mitukümmend noort naist, peakorraldajaks on Laura Maide.

Sel aastal oli konverents väga eriline, kuna Filter tähistas oma viiendat sünnipäeva! Külas oli Emily Parker Inglismaalt ning paljud teised head kõnelejad Eestist. Konverents oli  väga sisukas, ülesehitav ning julgustav. Kogu päeva jooksul oli avatud Filtri kohvik. Toimus vestlusintervjuu. Võimalus oli osaleda ka seminaridel, kus kõik said valida endale neljast kaks. Teemad olid väga elulised ja olulised. Ise osalesin kahel väga suurepärasel seminaril, milleks olid: „Noor naine 21. sajandi koguduses“, kus kõneles Emily Parker ning „Katkine süda“, kus kõneles Hele-Maria Taimla. Jagati väga isiklikke kogemusi, mis on alati hea, kuna lood, mis võetud otse elust, on õpetlikud ning kõnetavad eriliselt.  Päeva lõpetas õhtune koosolek, kus ülistust tegi 3D koguduse ülistusbänd ja kõneles Emily Parker. Ta  rääkis väärtusest, mõtetest, tegudest ja sõnadest. Emily esitas ka mõtlemapanevaid küsimusi, mis aitasid analüüsida oma elu: Mis toimub sinu südames? Millised on sinu väärtused, mõtted, teod ja sõnad? Kas oled valmis tegema koostööd Jumalaga ja vabanema kõigest halvast ning elama täiesti puhast elu?

Kokkuvõtvalt võib öelda, et oli suurepärane konverents. Päeva lõpuks valdasid väga ülevad emotsioonid ning sain uut motivatsiooni ja inspiratsiooni. Sain ka palju uusi ideid, mida tulevikus soovin kindlasti teostada. Julgustan kõiki tütarlapsi ka järgmisel aastal osalema. See on midagi, millest Sa kindlasti ei taha ilma jääda!

Näeme järgmisel FILTRIL!

 

Tekst Reelia Kolk