Ettevalmistus jõuludeks


Peagi on käes aasta üks suursündmusi, mida enamik inimesi maailmas ka tähistab – jõulud. Sageli aga ei teata, miks, või kelle jaoks need pühad on? Milleks neid siis tähistatakse? Aastatuhandete jooksul on arusaam jõulupühadest palju muutunud ja isegi moondunud, võrreldes kõige esimeste jõuludega. Siis, kui sündis Jeesus Kristus. Miks on just Jeesuse sünd nii tähtis, et kõik seda kas teadlikult või teadmatult tähistavad? Sest siis sündis meile Päästja, tänu kellele me saime jälle taastada katki läinud ühenduse Jumalaga ning saame seda siiamaani igaüks ka oma isiklikus elus. Sellest saad lugeda Piibli Uuest Testamendist.

Selleks, et olla nii tähtsa isiku sünnipäevaks valmis, tuleb eelkõige oma hing korda seada. Kuidas seda teha? Näiteks palvetada, lugeda jõulude tõelise tähenduse kohta Piiblist, mõelda, mida tähendab minu jaoks Jeesuse sünd ja otsida osadust Temaga. Teha seda, mis toidab meie hinge ja annab sellesse rahu. Jõulude ajal on muidugi ka tore teha piparkooke, ehtida kuuske ja tube, valmistada kingitusi ja järgida muid traditsioone, kuid selle kõige juures tuleks alati meeles pidada, mis päriselt esimestel jõuludel toimus.

Kuna Jeesus tegi meid nii õnnelikuks, võiksime ka meie teha teisi õnnelikuks. Aidates neid, kuidas iganes saame, rõõmustades neid kingituse või külaskäiguga. See on vähim, mida suudame teiste heaks teha. Kui kohtleme teisi nii nagu tahame, et meid koheldakse, siis nii võidakse hakata ka meid kohtlema (Mt 7:12). Vastutasu pole oluline, oluline on see, mida saame teiste heaks teha.

Kui jõulud kätte jõuavad, siis saab seda tähistada oma ligimestega, olla tänulik ning ülistada Jumalat jõulude eest. Tänu Tema heale plaanile on meil jõulud. Kogu suure sahmerduse juures on tähtis meeles pidada jõulude tähendust ning Jeesuse sünnipäeva. Jeesusel pole vaja peenet pidu või maskeraadi. Talle piisab sellest, kui me Teda lihtsalt meeles peame ja Tema sünni üle rõõmustame ning rõõmusõnumit teistega jagame.

Tekst Karmel Uuselu