Michael Tait kogeb päästet igal hetkel

Michael Tait kogeb päästet igal hetkel

Aastal 2006 esines Newsboys eesotsas Peter Furleriga Soomes Maata Näkyvissä festivali peakontserdil. Novembris 2010 astus Newsboys samale lavale, aga lauljaks oli Michael Tait. Soome kristlik noorteajakiri Nuotta kohtus festivalil Michaeliga ja uuris, kes see mees on. 

Michael Tait on laupäeva pärastlõunaks jõudnud Soomes olla umbes 40 tundi, kuid ajavahe annab end siiski veel pisut tunda. Selle aja jooksul on ta muuhulgas saanud oma elu parimat kartuliputru ja vaadanud inimesi väljakul. Soome toit näib mehele maitsevat ja kui ta Soomet kiidab, siis tundub, et need ei ole pelgalt sõnad. „Mulle meeldib, et Soomes on inimesed huvitatud, kes ja milline sa oled ja millega sa tegeled,” ütleb Michael ja jätkab: „Väiksena vaatasin kaardilt Soomet ja mõtlesin, et tahan sinna sõita. Soome on suurepärane!” kiidab rõõmus mees.

 

1/3 dc Talk + Newsboys = ?

Pärast bändi loomist 80ndatel on Newsboys maha käinud pika tee. Viimane koosseisuline muudatus on bändi laulja vahetumine, endise Peter Furleri asemel on nüüd Michael Tait. 

„Me ei teadnud, mis saab, kui dc Talki liige liitub Newsboysiga. Plaat „Born Again” on segu mõlemast bändist,” räägib Michael. Edetabelit vaadates ei saa lõpptulemust laita. „Born Again” tõusis Ameerika Billboardi edetabelis neljandale kohale ja tegi silmad ette viienda koha saanud noorele Justin Bieberile. Hoolimata menust ilmaliku poole peal ei kavatse Newsboys teha järeleandmisi sõnumis.

„Kui mängime ilmalikule publikule, võtame kaasa sõnumi ristist,” ütleb Michael.

 

Jumal astub tuppa

Michael tõdeb, et mängimine dc Talkiga on mitmes suhtes sarnane Newsboysiga, kuid on ka ohkelt erinevusi. 

„Laval ei ole Tobyt ega Kevinit, saan oma südant publikuga rohkem jagada. Newsboys teeb tõelist rokkmuusikat, puuduvad nii taustatantsijad kui ka suur bänd. Oleme vaid meie neljakesi,” räägib Michael. 

Michaelile meeldib ka see, et ta saab aidata noortel ennast teostada.

„Jumal kasutab bändi. Mõnikord tundub, et noorteni on võimalik jõuda üksnes läbi kõrvaklappide. Inimesed võivad oma sõpradele päästesõnumi ja armastuse jagamiseks kasutada kristlikku muusikat,” jutustab Michael.

Michaelile meeldib Euroopas esineda, sest publik elab väga kaasa ja neil on bändi lood peas. Michaeli arvates on muusikal tugev mõju. Ta ütleb, et kontserdil on samasugune tunne, nagu kirjeldas U2 solist Bono: tundub, et keset laulu tuleb Jumal ja puhub sinusse. Michael tunneb nii ja teab, et ka publik kogeb seda.

 

Tavalise mehe nähtav kutsumus

Väljaspool bändi on Michael tavaline mees. Talle meeldib näiteks sõprade ja oma tüdruku seltskond, hea toit, eriti sushi, lugude kirjutamine, päikeselised päevad autoroolis, tema koer nimega Luka… 

„Selline ma olen,” tõdeb Michael. 

Ja siiski teab ta, et tal on teistmoodi positsioon kui enamikul. Õhtuti astub ta tuhandete inimeste ette, et oma kutsumust ellu viia.

„Meil kõigil on suur kutsumus. Minu oma on lihtsalt väga nähtav,” ütleb Michael.

Ta möönab, et positsioon on ühtlasi ka koorem, mistõttu ebaõnnestumine ja oma patusus tunduvad veelgi raskemad. Michael üritab ikka veel mõista, et Jumal armastab teda tõepoolest nii palju, et annab ikka ja jälle andeks, ja on ka tema peale halastanud. Michael on Jumalale väga tänulik.

„Jumala arm ja pääste muutuvad mulle järjest reaalsemaks. Kogen päästet igal hetkel,” rõõmustab Michael.

 

Tekst Saara Räty

Artikkel ilmus 2011 aasta jaanuari Plussis.