Tallinnas valmis noorte lühifilm Usk

Tallinnas valmis noorte lühifilm Usk

Käimas on filmivõtted noorteajakirja Pluss raames, koostöös Soome noorteajakirja Nuotta tegijatega. Tegemist on ühe osaga triloogiast ning filmi pealkirjaks on Usk. Lugu räägib poisist ja tüdrukust, kelle suhe on lõpule jõudnud, mistõttu poiss on kaotanud lootuse, kuni ta juhuslikult kohtub tüdrukuga, kes paneb ta asju teistmoodi nägema. Järgneb intervjuu ühega peaosatäitjatest, Helena Postiga.

Kuidas Sa filmivõtetele sattusid?

Helena: Hea sõber Joel kutsus mind. Arvasin, et täidan väikest kõrvalosa. Hommikul kui kõik kokku saime, sain teada, et pean peaosa täitma. See oli päris hea üllatus.

Millist rolli kehastad?

Helena: Täidan osa, kus olen selline energiat täis rõõmsameelne tüdruk, kes näeb masenduses poissi ja proovib temalt teada saada, mis on juhtunud. Seejärel püüan panna teda nägema, et asjad polegi nii hullud kui paistavad ja alati on lootust.

Kuidas filmivõtted sujusid?

Helena: Algselt oli meil plaanis õhtul teha lõkkestseen. Paraku nagu Eesti ilmad ikka, hakkas sadama ja me pidime midagi muud välja mõtlema. Saime minna ühe hea sõbra juurde, kes lubas meil oma maja kasutada ja tegime selle stseeni hoopis siseruumis. Seejärel oli ka plaanis teha piknikustseen, aga kuna kõik oli veel märg ja ilm polnud endiselt hea, pidime ka sellega midagi muud välja mõtlema. Aga kõik sujus siiski väga hästi ja filmi valmimist see ei takistanud.

Kas meeskond sai omavahel hästi läbi või oli ka mingeid komplikatsioone?

Helena: Ma olin väga üllatunud, kui professionaalselt juhid oma tööd tegid. Alguses ma natuke kartsin, et ei saa täpselt nende juhistest aru või me ei mõista üksteist ja ei leia ühist keelt. Tegelikult aga saame omavahel väga hästi läbi ja saame üksteisest ka väga hästi aru.

Mida selle filmiga noortele öelda tahetakse?

Helena: Ma arvan, et selle mõte on näidata kõigile nendele noortele, kes on kaotanud mingil määral lootuse ja usu, et me ei ole selles üksi ja et kõik juhtub oma põhjusega ning selles on Jumala käsi mängus. Tema aitab meil nendest olukordadest üle saada ja annab vastu hoopis midagi nii suurt, mida me poleks osanud unistadagi.

Kus seda filmi näha saab?

Helena: Filmi saab peagi näha Youtube’is leheküljel youtube.com/nuottacom või plussmeedia.ee.

Vaata lühifilmi Lootus, mis valmis Soomes 23-25.mail 48 tunniga: http://www.nuotta.com/toivo

Järgmine lühifilm Armastus filmitakse St Peterburis 6-8.augustil

Tekst Mariliis Luide

Filmi tutvustus

Film Usk on esimene osa triloogiast Usk-Lootus-Armastus, mis kokku moodustavad tervikidee noorte elust. Osad on filmitud erinevates riikides, kuid noored on siiski sarnased oma igapäevaelu küsimustega.

Lugu räägib Arturist (Heikko Remmel), kes jäetakse maha, misjärel teda on tabanud masendus ja tulevik tundub hall. Kuid ühel päeval on ta kohvikus ja tema juurde istub võõras tüdruk Helena (Helena Post). Tema suudab poisi tuju tõsta ja kutsub teda ühele noortekogunemisele kaasa. Seal lauldakse ülistuslaule ja saab nalja, kuid välja ilmub ta endine tüdruksõber Liisa (Anna Jokinen). Seejärel tulevad taas mängu endised tunded ja keerulised suhted vajavad lahendamist..

Võtted on filmitud:

Pika Jala kohvik
Radisson SAS Blu katus
Vabaduse väljak
Kakumäe, eramaja
Kohtuotsa vaateplatvorm
Lilleküla jaam
Rotermanni kvartal
Inseneri tänav

Täname:

Pika Jala kohvik
Radisson SAS Blu
Tallinna linn
Agape Eesti
Elektriraudtee AS
Perekond Suurväli
Tuuli Varik