TALVEPÄEVLASE PÄEVIK

TALVEPÄEVLASE PÄEVIK

6.02.2015, esimene päev.
Eile oli 2015. aasta Talvepäevade esimene päev. Pärast kahetunnist sõitu, tabas meid bussist välja astudes mõnus karge Põltsamaa õhk. Festival algas registreerimisega, kus oli tore kohata palju sooje tuttavaid nägusid ja üpriski rohkelt uusi tundmatuid. Noori oli kohale tulnud Tartust Hiiumaani ning ei puudunud ka välismaised tegelased – noored Soomest ja Norrast. Sisseseadmisel on juba tavaks saanud, et midagi on ikka koju jäänud. Ja sel aastal oli see paljudel ühine – madrats. Õnneks suudeti kamba peale ja üheskoos kõikidele pehme magamisase leida. Kohale jõudes saime kohe ka kõhud täidetud ja seadsime sammud kiriku poole, kus toimus avamine ja Emmause missa. Muidugi ei puudunud programmist Ice Break mängud- sel aastal olid need eriti mõnusad, sest kõik olid nii entusiastlikud ja üldine tunne oli suurepärane. Õhtuprogrammis astus lavale Last Weekend, TP housebänd, kes ajas publiku käima ülistusrokiga. Õhtu jooksul kuulsime ka jagamislugu Joel Luhametsalt. Kultuurimajas olevale programmiosale pani punkti Daniel Levi, kelle publik võttis vastu sooja südamega ja kes pani nii mõnegi jala saalis keerutama. Ööpoolikul, pärast kontserti, saime süüa mesilaste kodukootud suupisteid, mis olid ülimaitsvad, ja mõnusalt muljetada möödunud päevast. Õhtu mõnusaks lõpetuseks sai ülistustuba, kus sai ülistada Jumalat ja olla osaduses. Väga lahe oli ka see, et julgeti jagada spontaanseid tunnistusi. Selle aasta Talvepäevade põhisõna on armastus, eelkõige Taevalik armastus. See sõna sai juba tähenduse tänase päeva jooksul ja ootan ootusärevuses homset!
“Kes peab tema sõna, selles on tõesti Jumala armastus saanud täiuslikuks. Sellest me tunneme ära, et oleme Temas. Kes ütleb enese püsivat temas, see on ka ise kohustatud käima nõnda, nagu tema on käinud.” 1Jh 2:5-6

 

7.02.2015, teine päev.
Hommikul äratati meid, noori kauamagajaid, mõnusalt vara ja aeti õue värskendavale hommikuvõimlemisele. Edasi läks päev hommikusöögi, housebändi ja hommikumõtisklusega. Kell 10 olid meil seminarid, kuhu meid jaotati vanuste järgi ja mille teemat me arutasime pärast ka väikerühmades. Täna tegime Talvepäevadel midagi, mida varem pole siin kunagi tehtud- videointervjuud Põltsamaa inimestega. Päeval toimusid veel superlahedad rühmatööd: zumba, breik dance, bändi töötuba, fotograafia, kokkamine, jututuba, eneseväljendus. Samuti tegime gruppides, millese meid esimesel päeval jaotati, õhtuprogrammiks sketšid. Õhtuprogramm oli väga värvikirev: toimus jagamise lugu, esitati rühmatöödes tehtud asju, esines housebänd, toimus vabalava, toodi lavale sketšid, esines Tiit Kikas, kelle muusika ja muusikategemise viis oli nii kõrvailu ja silmailu. Valiti ka iga-aastane Talvepäevade superstaar, kelleks sel aastal osutus Anna-Katariina Vaino. Pärast kontserti toimus kirikus mõnus õhtut kokkuvõttev Taize palvus. Ööpoolik enne magamaminekut sai ka seekord veedetud kohvikus, kus sai head kohalikku burksi ja muud suurepärast kraami. Pikk ja tegus päev on seljataga ning kindlasti on homselt oodata veel palju imelist!

Rõõmusta, noor mees, noores eas ja su süda tundku rõõmu su nooruspäevil! Käi oma südame teedel ja oma silmavaate järgi, aga tea, et Jumal viib sind kohtusse selle kõige pärast! Saada siis tusk ära oma südamest ja hoia paha eemal oma ihust, sest lapsepõlv ja noorus on kaduvad! (Kg 11: 9-10)

 

8.02.2015, kolmas päev.
Täna möödus päev väga rahulikult. Välja ärvatud äratus. Mesilased äratasid laagrirahva pottide-pannidega, nii et paljude jaoks algas päev väga kärarikkalt. Aga edasi läks päev mõnusalt – toimus hommikune ülistus, Kristjan Luhamets jagas sõnumit, näidati videointervjuusid ja ka eilses töötoas tehtud lühifilmi. Talvepäevad lõpetati jumalateenistusega. Selle aasta talvepäevad olid midagi väga head – tõesti oli tunda seda Taevalikku armastust. Ja kindlasti jääme pikisilmi ootama järgmisi Põltsamaa Talvepäevi!

Vaata kõiki fotosid Põltsamaa talvepäevadest:
https://plus.google.com/photos/107482839263694387848/albums/6113495744557751089