7 tänupõhjust

7 tänupõhjust

1.      Kõik, mida võtame enesestmõistetavalt

Oled Sa kunagi võtnud aega, et mõelda, kust pärinevad kõik vajalikud asjad Sinu elus, nagu peavari, riided, elekter, puhas vesi või meie lähedased inimesed: perekond, sõbrad? 2. Peetruse kirjas on öeldud: ”Tema jumalik vägi on meile kinkinud kõik, mis on vajalik eluks.” (2Pt 1:3) Jumal on meile need enesestmõistetavad asjad andnud, aga niisama hästi võib Ta kõik selle ka ära võtta. Leia aega, et väärtustada seda, mis Sul on!

 

2.       Võimalus rõõmu tunda ja naeratada

Naeratamiseks läheb tarvis 17 lihast, aga kulmukortsutamiseks 42. Juba füsioloogiliselt on inimene tehtud nii, et tal oleks lihtsam olla rõõmus, aga meie sunnime end ka kristlasena olema pidevalt kurvameelsed ja tõsised nagu ülejäänud maailmgi. Ometi – kui Jumal elab meie sees, siis peaksime olema täidetud rõõmuga. Pauluski rõhutab käsku rõõmustada. See on miski, mida teeme liiga vähe ja mida tehes ei ole me ka tänulikud. Kujuta ainult ette maailma ilma rõõmuta!

 

3.       Võimalus muuta oma elu seikluseks

Tihtipeale inimesed kiruvad oma elu. Küll nad pole rahul oma töö või kooliga, küll suhetega. G.B. Shaw on öelnud, et elu eesmärk ei ole mitte end leida, vaid end luua. See tähendab, et oleme igaüks vastutavad selle eest, millisena me enda elu finišijoonel näeme. Olen kogenud, et kõige põnevamad hetked mu elus on olnud just need, kui olen julgenud astuda välja oma mugavustsoonist ja teinud midagi, mida ma varem poleks eales söandanud. Sõber, ära takerdu kurtmisse, vaid lase seiklustel alata!

 

4.       Võimalus ise otsustada

Jumal on meid luues olnud väga armuline ja andnud meile vaba tahte ise otsustada, kuidas me tahame oma elu elada. See aga ei tähenda, et igal meie langetatud otsusel ei oleks tagajärgi. Pidevad valikud ajavad meid vahel segadusse ja tõstatubki küsimus, kellele või millele tuginedes me oma otsuseid teeme. On selleks Piibel või miski muu? Ja kas me üldse väärtustame võimalust ise otsuseid teha?

 

5.       Puhkus

Kümnest käsust üks ütleb, et meil tuleb pidada hingamispäeva. See juhib inimest kuus päeva nädalas töötama ja võtma ühe päeva selleks, et kogu oma rassimisest puhata. Meile on tänapäeval aga iseloomulik paradoks, et tööd tehes me nii igatseme puhkuseaega, aga kui see lõpuks kätte jõuab, siis ei suuda me ikka mõtteid töölt eemale peletada. Ole tänulik võimaluse eest puhata ja õpi seda ka õigesti kasutama, et Su tervis püsiks korras ja pea oleks täidetud uute loovate mõtetega.

 

6.       Uued võimalused

Kõik teevad vigu, kuid Jumal kutsub meid üles olema üksteiste vastu lahked, halastajad ja andestajad (Ef 4:32). Ta õhutab meid andma inimestele uusi võimalusi, nagu me tahaksime, et meilegi antakse. Mõnikord võib see tunduda väga keeruline, aga andestamine ei tähenda, et peaksime meile haiget teinud inimest kohe ka usaldama. Usaldus tuleb välja teenida. Ent mitu korda peaks inimesele teise võimaluse andma? Jeesus vastas nii: ”Ja kui ta ka seitse korda päevas sinu vastu patustab ja seitse korda sinu poole pöördub, öeldes: ”Ma kahetsen”, andesta ikka talle!” (Lk 17:4) Ole tänulik oma uute võimaluste eest ja anna neid ka teistele!

 

7.       Pääste Jeesuses

”Sest nõnda on Jumal maailma armastanud, et Ta oma ainusündinud poja on andnud, et ükski, kes Temasse usub, ei hukkuks, vaid et tal oleks igavene elu.” (Jh 3:16) See on kõige enam tsiteeritud kirjakoht, mis võtab kokku Jumala plaani maailma jaoks. Jumal armastab meid kõiki väga ja soovib olla meiega, aga patu tõttu olime Temast lahutatud. Niisiis pidi Ta saatma oma poja Jeesuse maa peale meie pattude eest surema. Oled Sa olnud Jeesusele tänulik selle ohvri eest, mis võimaldab meil nüüd minna julgelt Jumala ette ja paluda Temalt andestust?

 

Tekst Iiris Kohv
Foto SXC

 
Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 1/2013 Veebruar

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit