Ansambel Säde sai aastaseks

Ansambel Säde sai aastaseks

Helsingi eestikeelse kogudusetöö ansambel Säde tähistas veebruaris oma esimest sünnipäeva.

Ansambli algatajateks võib pidada selle juhendajat Dagmar Rannakut ning eestikeelse kogudusetöö vaimulikku Tuuli Raamatut.
«Juhtisin varem samalaadset ülistusgruppi Viljandis. Rääkisin, et tahaksin jälle taolist laulurühma õpetada, ja Tuuli ütles, et tahab sellises laulurühmas laulda. Nii see mõte sündiski,» meenutab Dagmar aastatagust otsust.

Praegu on Säde ridades kokku neli lauljat, peale Dagmari ja Tuuli laulavad ansamblis koguduse tüdrukute ringist tuttav Triin Kilo ning varem eestlaste segakooris Siller laulnud Ats Nisov. «Tegelikult otsime veel ühte meeslauljat, kes võiks laulda tenorit,» kutsub Dagmar huvilisi ühendust võtma.

Eestikeelseid jumalateenistusi orelil saatva ja ka laste lauluringist tuttava Dagmari rolliks Sädes on kujunenud lugude valimine ja selgeks õpetamine ning ansambli klaveril saatmine. «Meie repertuaaris on vaimulikud laulud. Põhiliselt on need eestikeelsed, sekka ka mõni ingliskeelne laul,» mainib Dagmar. Esinemas on ansamblit nähtud Soome eestikeelsetel jumalateenistustel ja palvustel.

Säde eesmärgiks ongi eelkõige rikastada eestikeelseid jumalateenistusi muusikaga, julgustada kogudust kaasa laulma koraale ning tuua koguduseellu aktiivseid ja teotahtlikke inimesi.

Allikas: Eestikirik.ee