Kus on Sinu fookus?


Kas oled vahel tähele pannud, et teed nii palju, aga justkui midagi ei jõuaks tehtud?

Maailm meie ümber justkui sunnib, et meie elu oleks väga kiire ning pidevalt oleks vaja nii palju teha ja jõuda. Sageli võtame enda kanda koormaid, mis meile ehk mõeldudki pole. Seepeale muutub elu veelgi tihedamaks ja kiiremaks. Tagajärjeks on sassis elu – magame vähem, toitume halvasti, oleme tujukad, kaob rõõm. Halvemal juhul võib kaduda motivatsioon üldse midagi teha.

Ilmselt kõik saavad aru, et selline elukorraldus ei ole hea ega jätkusuutlik. Olles hõivatud erinevate asjadega ning võttes enda kanda aina rohkem kohustusi, võib väga lihtsalt kaduda fookus sellelt, mis on tegelikult oluline. Seepärast on väga vajalik võtta vahel aeg maha, mõelda, puhata ja mõtiskleda selle üle, mis tähtis, miks midagi teeme, mis on meie motiivid ja eesmärgid.

Kas see, kuidas praegu elan, viib mind lähemale sellele, mida tulevikult soovin? Kas need otsused ja valikud, mida teen praegu, aitavad ehitada paremat ja kindlamat tulevikku? Kas panustan aega perekonnale ning teistesse inimestesse või ainult enda isiklikku ellu?

Ise jäin alles hiljuti eluga hätta. Olin hõivatud kõigega ja unustasin, mis oluline. Kuna ma teisiti aru ei saanud, siis keha otsustas jääda haigeks. Sellises olukorras ei jaksagi ju teha muud, kui istuda kodus ja mõelda. Taipasin, kui valesti elasin. Olin kaotanud fookuse kelleltki väga oluliselt oma elus – Jumalalt. Minnes veidikenegi eemale oma Loojast, on sellel tagajärjed. Võib-olla hakkad kahtlema Temas ja võid sattuda eluga ummikusse. Kaob rõõm, rahu, positiivsus. Asemele tuleb mure, kurbus, ärevus. Kõik tundub raske ning on tunne, et ei tahagi enam midagi teha.

Kus on Sinu fookus? Kas see, kuidas elad, teeb Sind õnnelikuks praegu ja pakub rahu ka pikas perspektiivis? Kas Sinu elul on eesmärk, siht ja suund?

Jumal saatis Jeesuse ristile, et meil võiks olla täisväärtuslik elu ja isiklik suhe Temaga! Ta armastab meid suure armastusega ja tahab meid enda lähedale. Elades oma igapäevaelu soovib Jumal, et teeksime kõike Talle ning koos Temaga. Võime tegeleda paljude asjadega, aga ei pea kõigega ise toime tulema. Jumal annab meile igaks päevaks vajaliku jõu ning oskused. Ta toetab meid ja abistab, kui laseme Tal seda teha. Tema peab olema meie elus esikohal – kõik muu saab siis ka korda! Andes ennast ja oma elu täielikult Jumalale, saame vastu veel rohkem!

„Tulge Jumala ligi, siis tuleb tema teie ligi!“ (Jk 4:8). „Ta on surnud kõikide eest, et elavad ei elaks enam enestele, vaid temale, kes on nende eest surnud ja üles äratatud“ (2 Kr 5:15).

 

Tekst Reelia Kolk
Foto Unsplash