Lemmik-kirjakoht: “Jääge minusse ja mina jään teisse.”


Minu lemmik-kirjakoht Piiblist:
Johannese 15:4-5 „Jääge minusse, ja mina jään teisse. Nii nagu oks ei suuda kanda vilja omaette, kui ta ei jää viinapuu külge, nõnda ka teie, kui te ei jää minu külge. Mina olen viinapuu, teie olete oksad. Kes jääb minusse ja mina temasse, see kannab palju vilja, sest minust lahus ei suuda te midagi teha.“

MIKS: See kirjakoht on olnud minu jaoks oluline ajast, mil võtsin Jeesuse oma ellu vastu. Nüüd olen selle avastanud taas. Juba mitu kuud tagasi hakkasin mõtlema sellest, kuidas elan ja käitun siinses maailmas. Elasin elu, kus väliselt paistsin välja n-ö korralik kristlane, reaalsuses mõtlesin aga harva Jumalast, veel vähem lugesin Piiblit.
Sageli inimesed on näiliselt on ühendatud Jumalaga, aga tegelikkuses kontakt puudub. Harva leitakse tee kirikuni, veel vähem loetakse Piiblit. Tegeleme asjadega, mis tunduvad kasulikud ja huvitavad, tegelikult aga röövivad aja ja energia ning on Jumalariigi seisukohalt täiesti kasutud. Kui tahame olla tõeliselt osaduses Jeesusega ja kanda head vilja, peame loobuma neist asjadest, isegi, kui need ei ole täiesti halvad. Oluline on kanda hoolt, et osadus Temaga ei katkeks! Vaimuviljad, mis meie eludest peavad välja paistma on: armastus, rõõm, rahu, kannatlikkus, lahkus, headus, ustavus, tasadus, enesevalitsus (Gl 5:22-23).
Millised viljad paistavad välja sinu elust?

 

Tekst Reelia Kolk
Foto Unsplash