LIFE 2017 – Kõikide andidega saab teenida ja kuulutada Jumalat


Sellel suvel toimus 17.-20.augustil taaskord LIFE laager. Laagris õpiti erinevaid tantsustiile, maaliti, tehti muusikat, õpiti tegema filme ja fotosid ning meisterdati käsitöös. Laager lõppes laupäevaõhtuse kontserdiga, kus astuti üles etteastetega, mis laagri jooksul olid valminud.

Saue Gümnaasium, tänavuse LIFE laagri toimumispaik, täitus 17.augusti hommikul pea 80 loomingulise noore inimesega, kes olid kõik sinna tulnud eesmärgil luua koos midagi uut ja Jumalat teenida. Koos veedeti neli päeva, mille jooksul osaleti töötubades, oldi ühises palves ja ülistuses ning veedeti aega sõpradega. „Laagrit korraldame selleks, et anda eeskuju ja julgustust noortele tooma au Jumalale kõigega mis neil on, kogu hinge ja ihuga!“ ütles Life laagri korraldaja Joel Reinaru.

 

Erinevad kunstid kasutusse!

Igal noorel oli võimalus valida kaheksa töötoa seast endale meelepäraseim. Sel aastal olid nendeks moderntants, breiktants, dances to a beat, maalimine, foto, video, muusika ning esimest korda ka käsitöö. Töötube viisid läbi oma ala professionaalsed kristlastest juhendajad ning koos õpiti laagri jooksul juurde uusi teadmisi, oskusi ning viise, kuidas just selle andega, mis igaühele antud, saab Jumalat teeninda ja kuidas läbi erineva kunsti Jumalat teistele tutvustada.

„Annan tantsutunde noortele ka kooliaasta keskel ning olen märganud, et tihti muutub see rutiinseks ja õpilased ei pruugi olla alati motiveeritud ja kohal. Mõeldes sellele laagrile, nägin taas seda, kuidas koos tegemine motiveerib ning ülistuse eesmärgil kokku tulemine ja ühisloomine on palju mitmekihilisem. Seetõttu on tunnid ka kontsentreeritumad. See pakub mulle õpetajana väga suurt rõõmu, sest areng ja muutused tantsijate liikumises toimuvad kiiresti“, ütles laagrile tagasi mõeldes moderntantsu õpetaja Valeria Januskevits.

 

Eriline aeg Jumala ja sõpradega

Laagri lõpus toimub alati kontsert-etendus, kus iga rühm astub üles sellega, mis laagri jooksul õpitud ning koos näitlejate ja vahetekstidega tuleb kokku ühtne tervik eeskava. Selle aasta etenduses jutustas üks noormees teisele reformatsiooni ja Piibli sisust ning teise poisi kristlaseks saamise loost. Ka laagri jooksul räägiti osalejatele palju Piiblist ja selle rollist kristlase elus ning ka see kajastus lõpuetenduses. Laval nähti erinevaid tantsustiile ja lühifilme ning sai koos publikuga laulda. Enne ning pärast etendust oli võimalik vaadata ka maalinäitust, fotonäitust ning kasitööna valminud meistriteoseid.

„Olen käinud kõigis LIFE laagrites, mis siiani toimunud. Mind kutsuti esimesse laagrisse ning kuna seal oli tore, olen ka järgmised korrad käinud. Mulle tohutult meeldib see, et selles laagris saab pühenduda ühele asjale ning sellega süvitsi tegeleda. LIFE laagrid on alati aeg, et olla osaduses ja lihtsalt nautida Jumala ning sõpradega koos olemist. Ma olen seda alati väga oodanud, sest iga kord õpetab Jumal selle jooksul midagi uut ja teeb imelisi asju“, ütles laagri kohta osaleja Anna-Katariina Vaino.

LIFE laagris tõesti leiab igaüks endale selle anni, millega tema saab Jumalat teenida ning see, kuidas on tunda Jumala kohalolu igas laagrilises, tantsus, fotos, filmis, maalis, meisterduses ning ülistuses, kutsub sinna alati tagasi!

 

Tekst Hanna Maria Salong
Fotod Madis Kask 

Rohkem pilte laagrist näed siit.