Juhtkiri 3/2017: Maailma valgus


Tere, armas lugeja!
Rõõmsat kooliaasta algust ja indu õppimiseks!

Vahel tundub, et maailm, kus elame, on üks pime koht. Inimesed on õelad ja kurjad ning selle tulemusena masenduses ja kurvad. Paljud tunnevad elu ees koguni hirmu. Küsimused, nagu mis minust saab või mida homne toob, keerlevad mitmetel peas, süvendades kartust.

Olen üles kasvanud ilusas maakohas ning umbes kolmekilomeetrine koolitee tuli iga päev jalgsi ette võtta. Ei olnud veel hästi hoolitsetud ja valgustatud kergliiklusteid ning talveperioodil, mil trennid kestsid mõnikord päris hilise õhtuni, tundus see muidu väga tuttav tee hoopis teistsugusena – vahel koguni õudsena, eriti kui tuli minna üksi läbi pimeduse.

Hirmutavale pimedusele leidub aga väga lihtne lahendus – valgus!

Üks suguharu kaugel Aafrikas kummardas kuud. Põhjus selleks oli lihtne: kuu olevat targem kui päike. Kuidas nii, küsid Sa. Nende arvates oli päike tõeliselt rumal, valgustades vaid päeva ajal, kui on niigi valge, kuu aga vastupidiselt andis valgust siis, kui seda tõeliselt vaja oli – öösel.

Inimene on kuul käinud ja on kindlalt teada, et kuu ise ei kiirga mingisugust valgust. Sära, millega kuu end öösiti ehib, pärineb päikeselt.
Jeesus ütleb: „Mina olen maailma valgus. Kes järgneb mulle, ei käi pimeduses, vaid tal on elu valgus.” (Jh 8:12)

Metsateel, millest rääkisin, oli kahekesi palju julgem kõndida, aga kui sõbral Sinu kõrval on kaasas ka lamp, siis võid kindel olla, et näed, kuhu astuda ja kuhu mitte. Jeesus on see, kes valgustab Sinu teerada ja elu, nii et Sa ei pea kartma ega komistama. Järgne Temale, siis võid sammuda julgelt. Kui meie elutee on valgustatud, siis ükskõik kui pime ümberringi ka ei oleks, meid see ei hirmuta, sest pimedus taganeb alati valguse ees, mitte vastupidi.

Hea sõber, tahan Sind julgustada, et kui elus vahel tundub, et pole aimugi, mis ees ootab või mida homne toob, siis tea, et Sa ei ole üksi. Lisaks sõpradele kõnnib Sinu kõrval ka Jeesus, kes on lubanud: „Ja vaata, mina olen iga päev teie juures ajastu lõpuni.” (Mt 28:20)

Armasta Jeesust üle kõige ning siis oled ka Sina see, kes särab ja peegeldab elu valgust pimedasse maailma!

Joel Reinaru
Plussi peatoimetaja