“Põlvest põlve” – Pluss 4/2021 juhtkiri


Tere, armas Plussi lugeja!

Käesolevas ajakirjas toome Sinuni põnevaid lugusid peredest ja suhetest ning kõigest, mida antakse edasi põlvest põlve. Mida head või halba siis võib eelnevalt põlvkonnalt saada ja kuidas võime ise midagi väärtuslikku edasi anda?

 

Kõik saavad ju aru, et kui kustutaksime mineviku, siis kustuksime ka ise. See tähendab, et eelmine põlvkond on meile midagi juba andnud, ilma et oleksime seda küsinud. Oma vanematelt saame ellu kaasa lisaks lokkis juustele ja rosinapruunidele silmadele ka veel midagi sellist, mida hakkame elu jooksul alles avastama. Piiblis õnnistab Jumal esimesi inimesi ning siis peavad nemad omakorda õnnistama oma järglasi. Kuidas see õnnestub või ei õnnestu, sellest saame juba ise lugeda.

 

Alati ei saa väliste tunnuste järgi teha järeldusi õnnistuse olemasolu või selle puudumise kohta. Hoopis tähtsam on see, mida vaimselt kogeme. Jeesuse kõik jüngrid said väliselt tunda suurt rõhumist ja tagakiusu, kuid sellest hoolimata jätkasid nad millegi suurema edasikandmist, mis on saanud õnnistuseks miljarditele. Oma sõnadega ütleb Paulus seda nii, et ise vaesed olles on nad paljusid rikkaks teinud (2Kr 6:10). Väliselt rasketes oludes, näiteks vangis istudes, saab laulda ainult see, kelle vaim ei tunne ahelaid (Ap 16:25).

 

Näiliselt ei andnud ka Joosepi isa Jaakob oma pojale kaasa midagi, mis oleks paistnud õnnistusena või võinuks teda Egiptuses vangi sattumise eest hoida. Asjad lihtsalt läksid pahasti. Siiski oli Joosep saanud kaasa jumalakartuse ning Jumala hääle kuulamise oskuse, mis tuli õnnistuseks nii talle endale, kogu Egiptusele ja tervele Jaakobi suguvõsale.

 

Mida aga teha siis, kui tõesti tunned, et elu on saatmas hoopis must pilv, mis hetkekski ei anna hingele rahu? Väliselt on asjad justkui korras, aga vaimselt koged rõhumist ja vaeva. Tea, armas sõber, et ka sellest on väljapääs! Võta piibliõpetuses rahulikult aega lugemiseks ja palvetamiseks, sest Jumala lapsena kuulub Sulle VABADUS!

 

Need teemad ja palju muud leiad, kui keerad lehte. Head lugemist!

„Sest Issand on hea, tema heldus kestab igavesti ja tema ustavus põlvest põlve!“ Ps 100:5

 

Joel Reinaru
Plussi peatoimetaja