4. advent – Issand on lähedal

4. advent - Issand on lähedal

Issand on lähedal

Neljas advendipühapäev on pühendatud Jeesus-last ootavale Maarjale, Issanda emale. Meie Lunastaja ema ootus ja Jumala rahva jõuluootus kuuluvad kokku. Algab jõuludeks valmistumise viimane ajajärk. Suure sõnumi vastuvõtmiseks tuleb inimesel oma sisemine hoiak ette valmistada.

Ma ootan Issandat, mu hing ootab, ja ma loodan Tema sõna peale. Mu hing ootab Issandat enam kui valvurid hommikut, kui valvurid hommikut.
Iisrael, looda Issanda peale, sest Issanda juures on heldus ja Tema juures on rohke lunastus! Ja Tema lunastab Iisraeli kõigist Tema pahategudest. (Ps 130:5-8)

Veel viimased toimetused on teha enne peagi kätte jõudvaid jõulupühi, võib-olla veel viimased kingitused leida, kuusk ehtida või toidulaud katta. Tihti jäävad need praktilised toimetused viimasele minutile ja enne jõuluõhtut ei jõuagi nagu rahulikult maha istuda, et valmistada ette ka hinge ja vaimu olulistele pühadele. Loodetavasti vähemalt pühapäev annab argitoimetustele hingamisruumi ja juba ühe päeva pärast saab jõuluõhtu kirikus mõelda jõuluevangeeliumi loole ja selle tähendusele enda elus.