7 võimalust taastada esimene armastus Jumala vastu

7 võimalust taastada esimene armastus Jumala vastu

  1. Mõtle kõik hoolikalt läbi

Kõigepealt püüa selgusele jõuda, mis on Sind Jumalast eemale viinud ja kuhu on kadunud armastus. Põhjuseid võib olla palju, kuid vahel tuleb aeg maha võtta ja nende teemade üle juurelda. Pärast seda võid südame Issanda ees avada ja rääkida Talle, mida oma loost arvad. Küsi julgelt Jumalalt, mis on puudu ning mida peaksid tegema või muutma.
Oota Tema juhiseid, Ta vastab kindlasti! Kui vastusega kaasnevad kindlus ja südamerahu, siis tea, et see oli Jumal, kes Sind kõnetas.
Mõnikord võivad meid enda soovid juhtima hakata või suudame hoopis kärsitusest midagi valesti tõlgendada ja nõnda Jumalat kurvastada.
Otsusta Tema tahte ja soovi järgi, vali Tema mõtted ning plaanid, mis on Sinu jaoks.

 

  1. Ära jäta kirikusse minemata

Kuigi meil kõigil on aeg-ajalt raske, ei tohiks siiski jätta kirikusse minemata. Koguduses käies täidad Jumala tahet, sest see on osa hingamispäeva pühitsemisest. Saatan võib sosistada, et kirikust pole kasu, kuid ära kuula seda häält. Mine kindlasti jumalateenistusele ja ära kahtle, sest sealt leiad rahu ja kindluse ning seal on Jumal väga lähedal. Ta tuleb Sinu juurde leiva ja veini kaudu, nagu Jeesus õpetas.

 

  1. Loe järjepidevalt Jumala Sõna

Nii nagu vajad igapäevaselt leiba, et elus püsida, nõnda läheb pidevalt tarvis ka vaimulikku toitu, kui soovid olla kristlane. Piibel lähendab Sind Jumalaga ja aitab aru saada asjadest, mis jäävad vahel mõistetamatuks. Jumala Sõna lugemise võid siduda kindla kellaajaga. Kui tead, et näiteks kell 20:00 on aeg Jumalale, siis muud tegevused ahvatlevad vähem.

 

  1. Leia endale noortegrupp

Teistega koos on alati lihtsam kui üksi. Noortegrupist leiad palju omavanuseid, kes saavad Sind julgustada ja Sulle nõu anda. Koos on vahvam musitseerida, Piiblit lugeda, mõtiskleda ja palvetada.
Üldiselt toimuvad kogudustes regulaarselt ka noorteõhtud. Need seovad Sind teistega. Noorteõhtutel võib ühiselt arutada üleskerkinud küsimuste üle ning paluda teistel enda eest palvetada – usu, see aitab!

 

  1. Osale kristlikes laagrites

Laager võib olla koht, kust ammutad uut jõudu. Sealsed tegevused liidavad Sind kaaslaste ja Jumalaga. Mitu päeva koos kristlastega veeta on kindlasti parem, kui üksi kodus kurvastada. Vaata, kuidas teised käituvad ning miks nad midagi teevad. See võib meelde tuletada, kui hea on Jumal Sinu vastu ning kuidas Ta Sind armastab.

 

  1. Alusta igat päeva lühikeses palvega: ”Jumal, ma usaldan Sind!”

Selline palve on väga oluline, sest kui tunned, et armastust Jumala vastu enam justkui polegi, pead siiski uskuma, et Jumal teab! Jumal, kes on kõige suurem ja vägevam, kes on loonud Sinu ja minu, tunneb koos meiega suurt valu. Ta näeb Sinu situatsiooni ja mõistab Sind paremini, kui oskad arvata. Seega usaldamine, et Ta aitab Sind sellest olukorrast välja, on väga oluline.
Hea on palvetada just hommikuti, sest õhtul voodis võib uni silma tulla ja enne palve lõppemist magad juba. Jälgi, et saaksid Taevase Isaga rääkida enne uinumist.

 

  1. Tea, et armastus on otsus, mitte ainult tunne

Palveta, et Jumal annaks jõudu armastada Teda kogu südamest, hingest ja väest – üle kõige. Tema on öelnud: ”Armasta Issandat, oma Jumalat, kogu oma südamega ja kogu oma hingega ja kogu oma jõuga ja kogu oma mõistusega, ning oma ligimest kui iseennast!” (Lk 10:27)

Ja seejärel hakka seda tegema. Jeesus ütles: “Kui te armastate mind, siis pidage mu käske!” (Jh 14:15)

 

Tekst Õnnela Tikso ja Auli Marta Humal
Foto Freeimages

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 1/2015 Märts

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit