Raamatusoovitus: Näe end Jumala silmadega – Josh McDowell


Maailmas on palju neid, kes ei arva endast midagi ning tunduvad iseendale täiesti mõttetute inimestena. End peeglist nähes tekib neil tahe selle eest kiiresti lahkuda, sest peegelpilt tundub nii ebameeldiv. Selline alaväärsus jälitab paljusid, kelle enesehinnang on tõeliselt madal.

„Näe end Jumala silmadega” on raamat, mis aitab enesehinnangut muuta. See raamat õpetab meid nägema end nii, nagu Jumal meid näeb. Kui küsida kelleltki: „Kes sa oled?”, siis tihti jäädakse vastus võlgu. Tunda iseennast ja näha end teiste pilkude läbi pole just lihtne. Anne, mida inimene ise võib pidada rumalaks või väärtusetuks, on teiste silmis jällegi äge ja ihaldusväärne. Inimese identiteet ja eriti viis, kuidas ta seda tajub, määrab ära, kuidas ta käitub igapäevaelus – kui palju rõõmu ta kogeb, kuidas ta kohtleb teisi ning millised on tema ja Jumala vahelised suhted.

Tihti arvatakse, et välimus on väga tähtis, võimuta ei olda mitte keegi ja teod räägivad rohkem kui sõnad. Kuid tegelikkuses ei ole need just elu tähtsaimad aspektid. Iluideaal on seatud liiga kõrgele, paljud tahavad modelli välimust, kuid igaühe jaoks ei ole see võimalik. Välimus ei ole peamine, oluline on teada, kes Sa oled. Võimu omamine näib ihaldusväärne, sest kõik mõjukad isikud tunduvad hinnatud ja vajatud. Inimesel on raske teadvustada oma väärtusi, kuid Jumal teab neid. Kui näha end sellisena, nagu Jumal näeb, siis ei ole võimul tähtsust.

Raamat „Näe end Jumala silmadega” õpetab meid aru saama, kes me tegelikult oleme, kui väärtuslikud oleme maailmale ja Jumalale ning kui tähtis on nautida iseenda seltskonda. Jumal armastab meist igaühte, me kõik oleme omal moel erilised ja tähtsad ning meil kõigil on selles elus oma ainulaadne missioon.

Tekst Kristina Lillemets

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 4/2014 November

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit