Hiiumaa kirikupäevad “Mina usun…” 28-30.juunil

Hiiumaa kirikupäevad "Mina usun..." 28-30.juunil

Suve esimesel kuul toimuvad EELK Misjonikeskuse, Eesti Apostlik-Õigeusu kiriku (EAÕK) ja EELK Saarte praostkonna ühisettevõtmisel Hiiumaa kirikupäevad. Sellest on oodatud osa saama inimesed üle kogu Eestimaa.

Kirikupäevade raames toimub jumalateenistusi ja erinevaid üritusi kiriku hoonest väljaspool, et teavitada avalikku ühiskonda kiriku töödest ja tegemistest ning öelda välja kiriku sõnum. Programmist leiab näiteks mitte-traditsioonilise Siimeri missa, kus on suur osa muusikal. Vabaõhu jumalateenistusena võib osa saada Kärdla lauluväljakul rõõmusõnumi õhtust koorimuusika ja ühislaulmisena. Oluline koht on ka reedeõhtusel noorteprogrammil noortepärasema muusika ja sõnumiga. Samuti on oma programm lastele, nii et tulla tasub kogu perega. Kirikupäevade eel toimub üle kogu Hiiumaa Nelja Tuule Ristirännak, mille raames liigutakse Hiiumaa erinevates paikades kutsudes inimesi jumalateenistusele ning teenides neid praktilise abistamisega.

Hiiumaa kirikupäevade teemaks on sarnaselt EELK selle aasta kirikuteemale „Mina usun“. Sellega kaudu tahetakse öelda, et meie kristlastena usume ning mida täpsemalt me usume. Üritusele on oodatud ka need huvilised, kes EI usu – sealt saavad nad teada, millesse kristlane ja kirik usub ning millest see usk koosneb. Koguduse liikmete jaoks jällegi on oluline mõtiskleda selle varanduse üle, mida ristimine meile on andnud, mida usk minu jaoks isiklikult tähendab ning kui palju ma reaalselt oma igapäevaelus seda usku kasutan. Loodetavasti saab iga koguduseliige kinnitust oma usule ning jagab seda edasi neile, kes sellest veel ei tea.

Inimesed, kes kirikupäevadele kogunevad, saavad kuulda kirikujuhtide (EELK peapiiskop Andres Põder ja EAÕK metropoliit Stefanus) sõnumit usust ja kirikust. Kindlasti leiavad erinevad vanusgrupid endale ka hea muusikalise elamuse, eriti noorte jaoks on oluline ka võimalus kohtuda oma sõpradega. Usu identiteet muutub julgemaks ja rõõmsamaks – sellepärast tasub kindlasti ette võtta sõit Eestimaa või Hiiumaa erinevatest  nurkadest ja tulla 28-30.juuni nädalavahetusel Hiiumaale!

Tekst Sirli Lend ja Leevi Reinaru

Noorteõhtu on reedel, 28.juunil kell 18:00 Kärdla muusikakooli saalis. Kõneleb Ilkka Puhakka Soomest, muusikat teeb Joel Reinaru ansambel.

Hiiumaa kirikupäevade täpse kava leiad siit.