Zach Sobiech – Clouds

Zach Sobiech - Clouds

“Sa ei pea teada saama, et oled suremas, et hakata elama!” kõlas poisi suust, kellel oli haiguse tõttu elada jäänud veel vaid mõned kuud.

Zach Sobiech’il diagnoositi haruldane luuvähk, kui ta oli vaid 14-aastane. Zach’ile tehti ravikuuri ajal 10 rasket operatsiooni ja 20 keemiaraviringi, kuid edutult. 2012. aasta maikuus teatasid arstid, et poisil on elada jäänud aastake ning Sobiech surigi sel nädalal, 20. mail, olles vaid 18-aastane.

Poiss otsustas oma viimase eluaasta elada täiel rinnal ning pühendas selle muusikale, et jätta endast maailmale midagi imelist ja ajatut. Zach’i singel “Clouds” kogus YouTube’is tema surmapäeval 3 miljonit vaatamist ning kaks päeva hiljem 22. mail oli tema singel iTunes’is esikohal. Zachi lugu jõudis miljonite inimeste südametesse tänu meediakompaniile SoulPancake, kes väntas poisist, tema loomingust, haigusest ja elust dokumentaalfilmi.

Meile on antud iga uus päev kingitusena, et kasutada seda targasti. Rõõmusta, et oled terve, et Sul on sõbrad ja lähedased, et Sul on elus eesmärk. Hoia korras oma suhe Jumalaga, sest sellest lähtub igavik.

“Hoia oma südant enam kui kõike muud, mida tuleb hoida, sest sellest lähtub elu!” Õp 4:23