Juhtkiri 2/2014: Tõde ja tegu

Juhtkiri 2/2014: Tõde ja tegu

Taaskord on kätte jõudnud see hetk, mil uus Pluss-ajakiri on saadetud trükikotta. Kuni me seda sealt tagasi ootame, toome Sinuni uue ajakirja juhtkirja, milles kajastub ka seekordne ajakirja teema. Ajakiri ilmub 2.mail. Et olla esimeste lugejate seas, telli endale Pluss posti teel koju:) 

Tõde ja tegu

Tervitame oma armsal Eestimaal päikesepaistega alanud kevadet ning rõõmustame soojade ilmade ja peatselt saabuva suve üle. Mitmed valmistuvad sooritama lõpueksameid ja plaanivad põnevusega tulevikku, kuhu edasi õppima minna või tööle asuda või ehk lennata hoopis laia maailma uudistama.

Oma valikute ja plaanide juures tuleb endalt pidevalt küsida, mis saab edasi, millised on minu valikute tagajärjed ja mis on see, mis mind elus suunab. Teame, et tegudel on tagajärjed, ja sama kehtib ka valikute kohta.

Kui keegi küsiks Sinult täna, kes on Eesti vabariigi president, siis kas Sa oskaksid sellele küsimusele vastata? Jah, loomulikult – Toomas Hendrik Ilves. Aga kas Sa oled temaga isiklikult kohtunud? Oled Sa päris kindel, et ta on ikka olemas? Kõlab kummaliselt eks? See naiivsena tunduv mõttekäik aga saab paljudele saatuslikuks. Hr Ilvese presidendiks olemine ja tema eksistents üldse ei sõltu sellest, kas ma seda usun või mitte. Niisiis käsitledes seda fakti ja tõena ei muuda minu usk seda olevaks või olematuks. Sama kehtib ka Jumala ja Tema tõe kohta. Jeesus ütleb: „Mina olen tee ja tõde ja elu. Ükski ei saa minna Isa juurde muidu kui minu kaudu.“ (Jh 14: 6) Siin ei öelda, et kui Sa minusse usud, siis ma olen tee ja tõde ja elu. Jeesus lihtsalt ütleb välja tõsiasja, et see ON nii.

Kuna maailm on ÜKS, siis ka tõde selle maailma ja Jumala kohta saab olla vaid üks, mis kehtib kõigile inimestele. Igaühe ees on valik, kas lasta tõel ka oma elu mingil viisil mõjutada või ignoreerida tõde. Seda, mille järgi me oma elu alused paika paneme, otsustame Sina ja mina ise. Kindel on, et meil on võimalik saada teada tõde selle elu ja maailma kohta. Jumal ei taha meid jätta elama teadmatusse, vaid Ta pakub olulistele küsimustele lahendusi ja vastuseid. Piiblit lugedes õpime kindlasti elu paremini hindama ning Jumalat lähemalt tundma.

Kui peaksin kunagi presidendiga päriselt kohtuma, on hea, kui ta ikka ära tunnen. Vastasel juhul võin käituda ebaviisakalt ja sattuda piinlikku olukorda. Piibel kinnitab, et ühel päeval saab kogu maailm näha Jumalat ja Tema hiilgust. Jeesus ütleb: „Mina olen hea karjane ja tunnen omi ja minu omad tunnevad mind“ (Jh 10:14). Jumala tundmine on inimese jaoks suur rikkus ja õnnistus, mis avab tee igavesse ellu. Juba siinses maailmas saame seda maitsta ja kogeda.

Joel Reinaru
Plussi peatoimetaja