Noortefestival JäPe on alanud!

Noortefestival JäPe on alanud!

Noortefestival Jäpe Pilistveres on alanud väga põnevalt. Selle aasta festivali teemaks on „Tule minuga“. Mõttes saab lisada sinna juurde „Tule minuga ja saa päästetuks“.

Päev algas pärast lõunat kella kolme aeg. Registratuuris võeti vastu sooja naeratusega ja seletati, mis kusagil asub ja mida teha. Telklaagris olid juba lõunaajal mõned telgid üleval, aga päeva lõpuks oli seal lausa telgimeri. Õhtul Emmase missal laulis Pilistvere noortekoor imehästi ja sellega avati Jäpe festival väga menukalt. Pärast missat jagati noored oma väikerühmadesse ja mindi kuhu rühmajuht neid viis, et omavahel tutvuda ja mänge mängida. Järgnevatel päevadel räägitakse väikerühmades hommikuprogrammis kõneldud jutlused paremini lahti ja uuritakse rühmaliikmete arvamusi. Pärast väikerühmi oli õhtusöök, kus sai tutvuda paljude inimestega ja uurida, mida rühmas tehti. Järgnenud õhtuprogrammil esines Housebänd. Rahvas elas bändile ülimalt hästi kaasa ja isegi bändile meeldis väga kuidas rahvas tantsis, hüppas ja laulis. Programmi kavva oli pandud ka lühike piiblitund, kus Kristjan Luhamets  pani osalejad kuulama ja tõi väga häid elulisi näiteid. Ta rääkis ka Jäpe pealkirjast ja näitas Piiblist kirjakohta, kus on kirjutatud: tule minuga. Selle võib leida Ülemlaulust väikese otsimise tagajärjel. Õhtupalve alguses oli näha, et rahvas oli päevast veidi väsinud, kuid Timo Lige perekonna läbiviidud õhtupalvusel imekauni muusikaga jäid kõik kuulama ja kaasa laulma. Õhtu lõppu pani punkti öökohvik ning Jäpe raadio. Jäpe raadios oli võimalik esitada soovilaule ja edastada teateid.

Jäpe esimene päev oli väga menukas ja möödus viperdusteta. Inimesed kiitsid inglikohvikut ja olid rahul imehea õhtusöögiga, mis meile pakuti. Kuigi esimese päeva õhtu on jahe, leidub õues ikkagi noori, kes mängivad palli, joovad chaid või kohvi ja söövad burgerit.

Noortefestival Jäpe jätkub kuni pühapäevani – tere tulemast!

Tekst Kristina Lillemets, Foto Joel Reinaru