Suur Neljapäev

Suur Neljapäev

Miks on Suur Neljapäev oluline? 
Sel päeval oli Püha õhtusöömaaeg (paasasöömaaeg) – Jeesus sõi viimast korda enne ristisurma koos oma jüngritega ühise laua ümber ning jagas armulauda. Ta rääkis neile ka, mis juhtuma hakkab järgmisel päeval (Suur Reede).

Mõned koguduse liikmed on selle olulise päeva tähistamiseks korraldanud samuti piduliku õhtusöögi koguduses / sõpradega / lähedastega. See on üks võimalus seda päeva meenutada. Aga Sul on võimalus mõelda sellele, mis on tulemas järgmistel päevadel ja palvetada samamoodi nagu Jeesus: „Isa, kui sa tahad, võta see karikas minult ära! Ometi ärgu sündigu minu tahtmine, vaid sinu oma!” (Lk 22:42)

Piiblist, Luuka 22:14-22:

Ja kui tund tuli, istus Jeesus maha ja apostlid koos temaga. 
Ja ta ütles neile: „Ma olen südamest igatsenud seda paasat süüa teiega enne oma kannatamist, sest ma ütlen teile, ma ei söö seda enam, kuni kõik on läinud täide Jumala riigis.” 
Ja ta võttis karika, tänas ning ütles: „Võtke see ning jagage eneste vahel! Sest ma ütlen teile, mina ei joo nüüdsest peale viinapuu viljast, kuni Jumala riik on tulnud.” 
Ja ta võttis leiva, tänas ja murdis ja andis neile, öeldes: „See on minu ihu, mis teie eest antakse. Seda tehke minu
mälestuseks!” 

Selsamal kombel võttis ta ka karika pärast õhtusöömaaega ja ütles: „See karikas on uus leping minu veres, mis teie eest valatakse. 

Siiski, vaata, minu äraandja käsi on minuga lauas, sest Inimese Poeg läheb küll ära, nii nagu see on määratud,
ometi häda sellele inimesele, kes ta ära annab!”