Armastame, sest oleme armastatud


Kujuta ette, et sõidad maanteel. Turvaliselt sõitmiseks ei piisa ainult märkide nägemisest, vaid neid peab ka järgima. Niisamuti on ka kristlase elus. Üks asi on Sõna lugeda, kuid selle oma ellu rakendamine on hoopis midagi muud.

 

Jeesuse suurim käsk oli, et me armastaksime Issandat kogu oma südamega ja kogu oma hingega ja kogu oma mõistusega ning ligimest nagu iseennast. (Mt 22:37,39) Jumalat armastada tähendab armastada kogu Tema loodut. Me ei saa ühegi inimese kohta, kellest tänaval möödume, ütelda: „See ei ole ligimene”. Armastuse käsu alati järgimine tundub võimatu. Kuid see on nagu esimest korda maanteel auto juhtimine: ükskõik kui palju proovid, on käed roolil krampis, keha pinges ja hirm hinges, et ei tule välja.

 

Kuid meid ei olegi kutsutud roolis istuma. Populaarse laulu sõnad kõlavad: „Jesus take the wheel” ehk „Jeesus, juhi Sina”. Meie elu on antud elamiseks meile, kuid Jumala käsu järgi saame elada vaid Tema juhtimisel ja Püha Vaimu abiga. „Meie armastame, sest tema on meid enne armastanud.” (1Jh 4:19) Ainult siis, kui oleme tundnud Jumala armastust oma elus, oskame ka meie armastada. Kuid ainult piduripedaali või käigukangi üle andmisest ei piisa: seni kuni istume juhiistmel, oleme juhid meie. Peame andma üle kogu juhtimise Temale ja ainult nii saame elada Vaimus ning suudame seadust täita. Suudame armastada Jumalat ja teenida ligimest armastuses, rõõmuga, pika meele ja lahkusega. Sest Jeesus armastab igat inimest ning tema juhtimisel ja jõuga suudame seda meiegi.

 

Palve:
Isa, aita meil anda juhtimine Sinu kätte, et saaksime olla valguseks maailmas. Võta enda kontrolli alla kogu meie elu ja lase meil tunda oma armastust, et oskaksime armastada neid, kes käivad meie kõrval.

 

Tekst Hanna Maria Salong
Foto Pixabay

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 1/2018 Märts

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit