Eesti annetajate toel rajati Sambiasse sigala


Rannamõisa koguduse Facebooki lehe vahendusel on Sten-Fred Põder hoidnud huvilised kursis, kuidas läks tema 15 päeva kestnud praktika EELK noorte piibli- ja misjonikursuse õpilasena Sambias Enfyse koguduses.

 

Aafrika päevadele eelnes periood jaanuari alguses, mil Sten oma praktika raames korraldas annetuse kogumise kampaania Sambia Enfyse kogdusele uue sigala ehitamiseks. Tänu Rannamõisa, Lääne-Nigula ja Tallinna Toomkoguduse lahketele andjatele koguti 2146 eurot – kokku saadi summa, mis oli vajalik sigala rajamiseks. Jälgimaks lauda ehitamiseks kogutud raha kasutamist, otsustas Sten-Fred Põder oma puhkuse töökohast kasutada misjonitööks Aafrikas.

Kuigi Sambia on Eestist enam kui 10 000 km kaugusel, oleme samas ajavööndis. Nõnda toimusid jumalateenistused Rannamõisa ja Enfyse koguduses samal ajal, pühapäevati kl 10.30. Ühel pühapäeval sai Sten Eesti lippudega ehitud kirikus jutlustada. Sel päeval tähistati Aafrikas Eesti Vabariigi aastapäeva. Kirikulised palvetasid Eesti eest ning palusid õnnistust kõigile neile, kes on teinud oma annetuse Aafrika elu parandamiseks.

 

Sten töötas Sambias lisaks kogudusetööle ka kohalikus koolis, kus õpib 170 last. Laste toimetulek sõltub suuresti sponsorite toetustest. 23 lapsel on oma toetaja Eestis või Rootsis, kes katab iga kuu nende õppe- ja söögikulud. Sponsorite toel saavad õpilased ka koolivormi, ilma milleta lastel ei olegi midagi sobilikku selga panna.
Eesti annetustega rajatud sigala tuli koguduse maa peale ja pakub tulevikus tõhusat leevendust toidumuredele. Hoone ehitustööd lõpetati märtsis, kui Sten-Fred oli juba tagasi Eestis, kuna vihmaperioodiga ei saanud nii kiirelt ehitada kui algselt plaanitud.

 

Fotod, videod ja värvikad tekstid leiad Rannamõisa koguduse Facebookist.

Tekst Liina Raudvassar

Artikkel ilmus ajalehes Eesti Kirik