Ideaalne – Pluss 2/2022 juhtkiri


Kas see maailm on elamiseks ideaalne paik? Jah ja ei.

Jah, sest ühelgi teisel planeedil ei ole elu lihtsalt võimalik. Maa on täpselt selles kohas, kus päike küpsetab tomatid mõnusalt punaseks – veidi lähemal me kõik kõrbeksime ja veidi kaugemal oleksime jääkuubikud.

 

Ei aga seepärast, et kogu elu varjutab lokkav ülekohus, ebaõiglus ja kurjus, mis on meie ideaalse planeedi palet tundmatuseni muutnud. Ka inimestes on olemas Jumala-näolisus, mida saatan ei saa ära võtta, vaid ainult moonutada ning saasta alla peita. Püha Vaim aga suudab oma väega plekid ja mustuse meilt maha pühkida.

 

Selle Plussi peateema on ideaalne. Mõni aeg tagasi korraldas mu hea sõber oma pulmi. Ma ei ole kogu oma eelneva elu jooksul kuulnud nii palju sõna „ideaalne“, kui nende pulmade ettevalmistamise jooksul. Kuna tegemist oli uksliku paariga, siis nad said, mida tahtsid – kõik oligi ideaalne!

 

Ideaalsuse kohta on Jeesus öelnud: „Teie olge siis täiuslikud, nõnda nagu teie taevane Isa on täiuslik!“ (Mt 5:48) Super äge, et Ta ootab meilt nii palju, sest Tema tunneb meid ning teab, mis meis peidus on. Ta ju ei seaks meile võimatuid eesmärke, ise vaikselt itsitades, et nii kui nii me ei suuda. Kui me veel ideaalsuseni ei ole jõudnud, ei tähenda, et me sinna ei võiks jõuda. Oluline on liikuda edasi, kuid mitte sihitult, vaid teadlikult ja õiges suunas, nagu selle ajakirja erinevad persoonid, ükskõik kus maailma otsas nad ka ei oleks. Kuidas seda teha? Uuri Piiblit ja leiad, et meile on antud selleks suurepärane abiline!

 

Kristlastele heidetakse ette, et nad peavad endid teistest paremaks. Tegelikult ei ole see ju taunitav, kui keegi elabki hästi ja õigesti. Ometi võib ka tubli kristlane tunda oma elus risti vastupidi, et asjad on ideaalist kaugel. Mida teha, kui ootused kellegi, millegi või iseenda suhtes on kõrged, tulemus aga kesine? Hingehoidja rubriigist saab lugeda, kuidas enesekriitikaga toime tulla. Õnneks ei ole meie esimesed jüngrid, vaid meil on eeskujud, kellele raskustes vaadata. Paljuski kogeme sarnaseid olukordi ja küsimusi, nagu Jeesuse jüngrid Temaga koos käies.

 

Hea ja kasulik lugemine selle ajakirja kaante vahel viib Su mõtted Jumala juurde, kes ainukesena on muutumatu, täiuslik ja Püha ning keda tohime nimetada oma Isaks.

Hetk suvepäevas koos jäätisekokteili ja Plussiga ei ole lihtsalt väga hea, vaid lausa ideaalne!

 

Joel Reinaru
Plussmeedia peatoimetaja