Juhtkiri 1/2017: Esikoht

Juhtkiri 1/2017: Esikoht

Toome Sinuni 2017.aasta esimese Plussi juhtkirja. Ajakirja teemal “Esikoht” saad tellida endale posti teel koju juba praegu, siis oled esimest lugejate seas. Seekordsest ajakirjast saad lugeda, kes või mis peaks olema meie elus esikohal ja miks see oluline on.

Esikoht

Armas lugeja, soovin Sulle ilusat kevadet ning Jumala õnnistust ja rahu!

Talv on kenasti üle elatud ja kevad käes. Sel ajal hakkavad aga õhus liikuma igasugused asjad, näiteks armastus, lõhnad, soojus, õietolm ja batsillid. Osade eest nendest peame end kaitsma, kuid osa võime täiesti ohututena südamesse lasta.

Sellist filtreerimist tuleb meil teha ka oma tõekspidamisi ja põhimõtteid valides.

Kas oled mõnikord läinud poodi tooma ainult ühte asja, mida vajad, olgu selleks siis vetsupaber või piimapakk? Loomulikult ei tasu siis võtta korvi ega käru. Ja ometi leiame end lõpuks kassajärjekorrast sületäie asjadega, kust kogu aeg midagi maha kukub. Päris naljakas on olnud siis mõelda, kas oleks siiski pidanud haarama korvi või jätma hoopis pooled asjad võtmata…

Suuresti juhivad meie elu lisaks vajadustele ka tahtmised. Vahel ajame need kaks omavahel nii segi, et see, mida tahame, tundub meile lausa vajadusena. Ometi on kahe sõna tähendus täiesti erinev.

Jeesus õpetab jüngreid märkama linde taeva all ja lilli aasal, kelle eest taevane Isa hoolitseb, ja ütleb, et inimene on palju enam väärt. Jeesus kinnitab, et meie vajadused on Jumalale teada: “Aga otsige esmalt Jumala riiki ja tema õigust, siis seda kõike antakse teile pealegi.” (Mt 6:33)

Meie elus on võimalik jagada välja ainult üks esikoht. See valik tuleb teha hoolega ja targasti.

Sest temas elab kogu jumalik täius ihulikult, ja teie olete saanud osa tema täiusest, kes on iga valitsuse ja meelevalla pea.”  (Kl 2:9–10)

Piibel kinnitab, et Kristuses on kogu jumalik täius ihulikult, ning Tema kõrvale ei ole vaja midagi juurde otsida. Siiski ründavad kristlase maailmapilti päevast päeva eksitavad õpetused ja filosoofiad, mis näivad kasulikud ja vajalikud, kuid viivad Jeesusest eemale.

Vahel pole ohtu vaja kaugelt otsida, see tuleb omaenda südamest. Mitmed kristlikud organisatsioonid kasutavad kuulutustöös pilti, mis kujutab inimese elu ringina ning ringi keskel on tool, kus istub see, kes on elus esikohal. Variantideks on kas “mina” või “Jeesus”. “Mina” võib väga agressiivselt toolile ronida, sellest kinni hoida ning Jeesuse koha endale võtta. Mida sellega siis peale hakata?

Siis Jeesus ütles oma jüngritele: “Kui keegi tahab käia minu järel, siis ta salaku oma mina ja võtku oma rist ja järgnegu mulle! Sest kes iganes tahab päästa oma elu, kaotab selle, aga kes iganes kaotab oma elu minu pärast, leiab selle!” (Mt 16:24–25)

Jumal armastab Sind ja kui Sa palud, siis tuleb Ta hea meelega Sinu ellu. Proovi ka seda imelist asja, mida nimetatakse usalduseks, ning anna oma elu juhtimine Tema hoolde. Sa ei kahetse! 🙂

Aamen.

 

Joel Reinaru
Plussi peatoimetaja