Juhtkiri 4/2017: ELU lugu


Hea lugeja, oleme jõudnud ootusaega ning üks elulugu on taas tõusmas kõikide tähelepanu keskpunkti. Jõululapse Jeesuse sünd siia maailma on nii fantastiline ja erakordne, et sellest on saanud maailma kõige enam jutustatud lugu. Nii palju, kui on inimesi, on ka lugusid.

Üks minu hea sõber, kes on töötanud üle kümne aasta misjonärina, on öelnud, et parim misjonitöö on see, kui küsida kelleltki, kuidas tal läheb. Ja mitte ainult küsida, vaid ka jääda kuulama, mida vastatakse. Tõepoolest – kui sageli leiame aega selleks, et kuulata kellegi lugu? Pigem oleme innukad jutustama oma elust. Tunnen tihti end selles süüdi. Minuga toimuv on ju palju tähtsam, kas pole? Vahel näebki ligimesearmastus välja just nii, et oled valmis kedagi ära kuulama. Veelgi enam, kuulama jäädes on võimalus osa saada ka millestki uuest, sest enda lugu on ju nii kui nii tuttav.

Jumal tegutseb siin maailmas loendamatutel erinevatel viisidel ja paljude inimeste kaudu. Mitmetest saad lugeda ka käesolevast ajakirjast. Alles hiljuti olime Plussmeedia toimetusega Soomes Turu linnas Maata Näkyvissä festivalil. See on Põhjamaade suurim kristlik noortefestival, mis koondab ligi 10 000 noort üle Soome. Festivali algus rajaneb ühel elul ja ühel surmal. 1984. aasta sügisel läks 17aastane Timo kooli nagu tavaliselt. Keset koolipäeva tundis ta valu rinnus ja veidi hiljem tema süda seiskus. Timo suri. Alles eelmisel õhtul oli ta oma väikegrupiga arutanud Piibli teemade üle ja kinnitanud kaaslastele, et mitte miski siin maailmas ei juhtu põhjuseta. Timo armastas Jeesust ja seda teadsid kõik tema sõbrad. Järgmisel aastal peeti tema mälestuseks üritus nimega Maata Näkyvissä (tõlk. maa paistab), kuhu kogunes 120 sõpra. Kiiresti kasvas sellest Põhjamaade suurim kristlik noortefestival.

Mälestus Timost elab tänaseni ning iga aasta novembrikuus kuulevad tuhanded noored Turu linnas evangeeliumi pattude andeksandmisest, igavesest elust ning sellest, et Jumal neid armastab. Kui Sinagi tahad olla Jeesuse järgija, siis anna oma elu Tema kätesse. Luba Temal otsustada, kuidas Sinu elu võiks head vilja kanda, nii et see on õnnistuseks paljudele. Ära ole kärsitu, kui Sa kohe tulemusi ei näe, sest seeme alles idaneb mulla all ja läheb aega, enne kui temast taim võrsub.

Kui Jeesus ütleb: “Mina olen tee ja tõde ja elu. Ükski ei saa minna Isa juurde muidu kui minu kaudu,” (Jh 14:6) siis tähendab, et väljaspool Jeesust ei ole elu.
Hakka elama – järgi Jeesust!

 

Joel Reinaru
Plussi peatoimetaja