Juhtkiri Pluss 2/2020: Võidujooks


Tere, armas Plussi lugeja!

Loodan, et elad hästi ja tunned kontaktivaba rõõmu linnulaulust ja päikesepaistest. Sul on olnud julgust võtta kätte see ajakirjanumber – oled teinud targasti! Siit leiad kindlasti veelgi julgustust ja jõudu, et jätkata oma igapäevast võidujooksu, mille nimeks on elu.

 

Kuhu keegi meist jookseb, eks seda teab ainult igaüks ise. Seame eesmärke kuhugile jõudmiseks või millegi saavutamiseks. Aastatega võivad need eesmärgid ja prioriteedid elus muutuda. Siht aga peaks alati jääma samaks. Mis on meie, kristlaste, siht? Kas edu, pension või Taevas? Kaupmehed püüavad meile nõu anda, mida kõike võiksime elult tahta. Asju, milleta ei olegi elu justkui midagi väärt. Öeldakse lausa, et Sa ei ela täisväärtuslikku elu – kas on siis olemas poolväärtuslik elu? Selliste teeäärsete siltidega tahetakse meie suunda muuta, näidata, kuhu poole finiš võiks jääda.

Tegelikult on nii, et kui selle stardijoone on tõmmanud meile Jumal, siis on Tema teinud ka finiši. Elule saab anda eesmärgi ainult Tema. Mis see siis täpsemalt on?

 

Kas eesmärgiks on pääseda Taevasele autasustamisele ja usklikutena peame vaid lõpuni vastu pidama? Ilmselt mitte, sest muidu ei nimetataks seda võidujooksuks, vaid võiduseismiseks või -ootamiseks. Meie eesmärk on Kristus. Apostel kirjutab koloslastele: “Sest tema läbi on loodud kõik, mis on taevais ja maa peal, mis on nähtav ja nähtamatu, olgu troonid või ülemused, olgu valitsused või meelevallad – kõik on loodud tema läbi ja tema poole. Tema ise on enne kõike ja kõik püsib koos temas“. (Kl 1:16-17) Kristus on meie eesmärk. Mäletate, kui Jeesus oma ülempreesterlikus palves (Jh 17) palub, et nii nagu Tema on üks Isaga, võiksime meiegi olla üks? See ei tähenda, et koguduseliikmed peaksid saama üheks üksteisega, vaid Temaga. Siit leiame kristlase igapäevase elu suuna ja sihi – Kristus. Kirjast heebrealastele loeme, et peame koormad ja patud maha panema, et saaksime joosta, võttes Jeesuse omale eeskujuks. (Hb 12:1-3) Tähendamissõnas viinapuust (Jh 15) ütleb Jeesus, et meie peame jääma Temasse, siis jääb Tema meisse. Päästetud saades kasutame ütlust, et võtame Jeesuse vastu oma ellu ja südamesse, aga eesmärgiks on leida ennast Jeesuses.

 

Armas sõber, see on võidujooks, mida joostes ei muutu ainult maastik meie ümber, vaid muutume ka meie ise. Võistlus toimub vaimses maailmas. Lüües oma ihu, seda distsiplineerides ning uuendades oma meelt, liigume selle jooksu eesmärgi suunas, mis ei ole geograafiline punkt vaid isik –

Jeesus!

 

Joel Reinaru
Plussi peatoimetaja