Kuidas leida oma eluarmastus?


Armastust on mitut tüüpi ja eri vormi ning kõik inimesed vajavad ja otsivad armastust. Kuidas aga leida see ainus ja õige inimene? Siin on mõned nõuanded, mis võivad kasuks tulla.

 

Tõsta pilk nutiseadmelt!
Nutiseadme uurimise asemel huvitu inimestest enda ümber. Teistega seltsides leiad kindlalt sõpru, kellega on meeldiv suhelda!

 

Suhe või sõprus?
Kui tunned, et sõber, kellega sa suhtled, on ainulaadne, võid temaga rääkida suhtesse astumisest. Selle etapi võtmeks on mõlemapoolne avameelne arutelu, sest kui mitte olla avameelne, võib kergelt tekkida mitmesuguseid möödarääkimisi.

 

Tõde on kõige alus!
Enne ühegi suurema sammu tegemist (nt kihlumine) on kõige õigem suhe läbi katsuda nii palju kui võimalik. Kõige üle peaks arutlema täiesti ausalt. Sõbralik arutelu sageli toetab seda! (vrd Rm 12:9-10)

 

Ta on see õige!
Kui on mõnda aega suhtes oldud, tehakse otsus, kas inimene, kellega suhtes ollakse, on see õige või mitte. Kui ei ole, peab sellest oma partneriga rääkima. Siin tuleb meeles pidada, et kui eelnevas punktis arutades ei olnud te kõigega ühel meelel, pole see veel maailma lõpp! Kokku ei sünnita, vaid kasvatakse, nii et on ka kohti, kus paar saab tulevikus teineteist täiendada.

 

Usalda oma kaaslast.
Suhtes tuleb tihti ette hetki, mil ei jää muud üle, kui vaid üksteist usaldada. Usaldamine võib olla ühes olukorras raskem kui teises, kuid eluarmastust ei ole põhjust mitte usaldada. Üksteise tingimusteta usaldamine on märk suhte küpsusest.

 

Õige aeg.
Igas suhtes on igaks asjaks oma aeg. Kui südant valdab tunne, et millekski on veel liiga vara, siis tuleb rahus oodata, sest suhtega pole kuhugi kiiret! Sama kehtib ka seksuaalvahekorra kohta, mis kuulub abielu juurde. Kui jaksad ära oodata õige aja, siis on see sammuke eluarmastusele lähemale!

 

“..kuni surm teid lahutab!”
Kui kõik eelnevad etapid on läbitud ning kõik kulgeb endiselt positiivselt, on aeg abielluda! Nagu eelmises punktis öeldud, on ka abiellumiseks õige aeg. Kõige parem viis, kuidas seda hetke ära tunda, on palvetamine. Kui palvetada, siis annab Jumal õigel ajal märku. Ees võib oodata laste saamine ja pikk ühine elutee.

 

Kui oled Kristlane,
siis saad olla oma eluarmastusega igavesti koos Taevariigis. Pole midagi ilusamat, kui see!

 

Tekst Karl Hendrik Bachmann
Foto Pexels

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 2/2019 Mai

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit