Maailma valgus


„Maailma valgus“ on sotsiaalmeedia lehekülg, kus jagatakse inimestele evangeeliumi läbi piltide, kuhu on kirjutatud Piibli kirjakohad või kandvad tõed.

Lehekülje tegijate visioon on, et evangeelium saaks kuulutatud veel rohkem ka sotsiaalmeedias praegusel ajal, mil inimesed on aina enam aktiivsed internetis. Leheküljele postitatakse erinevaid pilte ja videoid, mida saab hõlpsalt jagada oma isiklikul sotsiaalmeedia kontol selleks, et ka oma sõpradele evangeeliumi jagada. Nii jõuab hea sõnumiga palju rohkemate inimesteni ja Piibli tõdesid kuulutada on sel moel väga lihtne!

Lehekülje algataja on Joosep Ringmäe, kes sai idee hoopis oma hea sõbra Tuudur Tilga sõnumi kaudu. Noormehed tegid koos tunnistusvideo enda kristlaseks saamisest ning postitasid need oma Instagrami. Koheselt oli Joosepil tunne, et see ei jää ainult üheks videoks, vaid sellest tuleb midagi suuremat. Nii tekkiski leht „Maailma valgus“, kus on üleskutse teha video „Minu lugu Jeesusega“ ja postitada see oma sotsiaalmeediasse.

 

Joosep, miks on Sinu meelest tähtis sellist misjonitööd teha?

Ma arvan, et eriti praegusel ajal, mil paljud inimesed on rohkem oma kodudes ja ei pruugi saada sõpradega nii palju kokku, siis sotsiaalmeedia on koht, mida saame kasutada evangeeliumi jagamiseks. Ma usun, et see on üks väga hea võimalus, kuidas evangeeliumi sõnum tuua inimestele koju kätte. Seal saavad nad seda vaadata, lugeda ja ise süveneda nendesse sõnadesse.

 

Kuidas on see Sind isiklikult usus kasvatanud?

Ma olen rohkem mõistnud, et mis üldse evangeelium on ja millised on põhipunktid, millest rääkida mitte-kristlastele. Selle lehe tegemine on mind muutnud ka väga palju julgemaks. Pärast isikliku tunnistus-video postitamist Instagrami sain julgust juurde, et ka tulevikus sarnaseid asju levitada. See on ikkagi julguse samm, et avalikult teistele rääkida, kuidas Jumal on muutnud minu elu.

 

Kas on olnud tagasisidet jälgijatelt?

Kui postitasin video „Minu lugu Jeesusega“ , siis hakkas kohe tulema väga positiivset tagasisidet, mida ma poleks mitte kunagi oodanud – klassivennad kommenteerisid video alla häid sõnumeid ja üks minu paralleelklassist tuli mulle ütlema, et see video oli teda väga sügavalt puudutanud. Ka teised, kes on oma videoid postitanud on saanud väga head tagasisidet ja sõnumeid, et need videod liigutasid vaatajaid. Usun, et just Sinu video võib muuta paljude inimeste elusid!

 

Mis plaanid on selle kontoga tulevikuks?

Praegu oleme selle ideega küll ainult Instagramis ja Facebookis, aga soovin, et see laieneks. Võiks kasvada edasi liikumiseks „Minu lugu Jeesusega“, milles paljud inimesed liituksid oma tunnistuse looga. Et see ei toimuks ainult sotsiaalmeedias, vaid et saaksime näiteks minna tänavatele gruppidega evangeeliumi kuulutama või korraldada üritusi, mis julgustaksid noori evangeeliumi lugema ja uurima.

 

Intervjueeris Triinu Tsupsman

 

Joosep julgustab inimesi vaatama nende lehekülge Facebookis ning kasutama neid pilte, et kuulutada evangeeliumi.
Kui kellelgi on tugevalt südames selle tööga liituda, võib kirjutada Joosep Ringmäele.