Palve Jeruusalemma saatuse pärast

Palve Jeruusalemma saatuse pärast

Homme, 2.oktoobril, palvetatakse 300 000 kirikus 175-s riigis üle maailma Jeruusalemma rahu eest. See on 2002.aastal alustatud traditsioon, mil kogu maailma kristlaskond tähistab rahvusvahelist Palvepäeva oktoobri esimesel pühapäeval. Viimasel nädalal (28.sept) algas ka juudi kalendri järgi uus aasta Rosh ha-Shana. Juudid usuvad, et sel päeval loodi Aadam – esimene inimene.

Tänapäeval moodustab juudi populatsioon Jeruusalemmast peaaegu poole – enamik neist araablased. Vaatamata asjaolule, et linna juhib Iisraeli riik, on selle süda – Templimägi – täielikult moslemite kontrolli all.

Kui Jeesus tuli Jeruusalemma, nuttis ta selle linna saatuse pärast. Ta ütles oma jüngritele: „Ja nad langevad mõõgatera läbi ja nad viiakse vangi kõigi rahvaste sekka, ja Jeruusalemm jääb paganatele tallata, kuni paganate ajad saavad täis.“ (Lk 21:24) „Paganate aega“ kirjakoha tekstis ei saa täpselt piiritleda, on vaid selge, et need lõpevad Kristuse teise tulemisega. Märgid lõpuaegadest ja Jumala kohtuotsuse liginemisest on Anti-Kristuse ilmumised, sõjasõnumid, paljud loodusõnnetused, kristlaste tagakiusamine ja üksteise vihkamine (Mt 24:5-10). Vaatamata nendele on Kristuse teine tulemine kõigile teadmata samamoodi kui oli Veeuputusega (Mt 24: 36-39).

Piiblist võime lugeda, et Jeruusalemm on eriliselt Jumala poolt valitud linn: „Aga ma olen valinud Jeruusalemma, et seal oleks mu nimi” (2Aj 6:6). Ja Jumala Sõna õpetab meid palvetama Püha Linna pärast: „Paluge rahu Jeruusalemmale!“ (Ps 122:6). Ühinegem selle palvega!