Plussmeedia Maata Näkyvissä festivalil


15.-17. november 2019 toimus juba 35. korda Soomes põhjamaade suurim kristlik muusikafestival Maata Näkyvissä. Mitmeid aastaid on sellest osa võtnud ka Plussmeedia tiim, nii ka seekord. Plussmeedia on noortemeedia Eestis, kes annab välja ajakirja Pluss, toimetab veebilehte plussmeedia.ee, teeb raadiosaadet PlussPunkt, videotööd lühifilmide ja intervjuude näol ning annab noortele võimaluse läbi nende kanalite ise teha kristlikku meediatööd. Maata Näkyvissä festivalil oli Plussmeedia tiim esindatud kaheksa rõõmsameelse noorega. Ei saa jätta mainimata, et seltskond on meil alati väga äge, noored on sõbralikud ning lõbusad!

Festival kestis kolm päeva ning terve selle aja oli võimalus osa saada paljudest erinevatest esinejatest, nautida ülistuskontserte ning osaleda seminarides ja töötubades. Tuleb kindlasti välja tuua, et üritusse panustavad mitmed tuhanded vabatahtlikud, kes annavad oma parima, et üritus oleks suurepärane!  Nii olid festivalil ka Plussmeedia vabatahtlikud üritusel töötegijatena, mitte niisama osalejatena. Valmis tehti videointervjuud: BRIGHTLINE; KING’S VILLAGE; MATT POPOVITS.

 

Lisaks sellele oli veel võimalus end proovile panna fotograafia valdkonnas. Nimelt püüdsime kaameraga kinni erinevaid emotsioone ja muid huvitavaid pilte festivalist.

 

Festivali pealaval kõneles seekord ka meie ajakirja peatoimetaja Joel Reinaru!

Kuna teeme koostööd Nuottaga, mis on Soome kristlik noorte meediatöö, siis sai ka seekord jagatud ajakirju ning aitasime neil filmida YouTube’ i challenge’ id.

 

Pluss-ajakirja tegevtoimetaja Katarina Kaleininkas soovis proovida ka raadiotööd, aidates Nuotta tiimil teha raadio saateid otse live’s.

Koostöö soomlastega on alati olnud väga hea ja oleme saanud sealt palju häid sõpru ning head tiimitöö oskust!

Lisaks kõigele sellele nautisime ka ise festivali ning tutvusime uute ja põnevate inimestega.

Kui kõik see tekitas huvi ning sooviksid proovida meediatööd, teada, mis tunne on olla ajakirjanik ja toimetaja ning olla osa väga ägedast tiimist ja võimalusest jagada head sõnumit läbi meedia, oled oodatud! Kui varasemat kogemust kõiges selles pole, ära karda, kõik leiavad endale sobiva valdkonna ning saavad võimaluse proovida midagi uut! Kes teab, ehk avastad just läbi Plussmeedia enda jaoks midagi uut?
KIRJUTA MEILE.

 

Tekst Reelia Kolk
Fotod Renata Kaleininkas, Sander Saard, Rahel Strauss