The Bible Project – piibliprojekt


The Bible Project ehk piibliprojekt on animatsioonistuudio, mis toodab Piibli lugusi, teematikat ja sõnumit selgitavaid videoid. Nende missioon on näidata, et terve Piibel on üks terviklik lugu, mis räägib Jeesusest.

 

Piibel on põnev!

Piibel võib paljudele inimestele olla nii öelda käitumisjuhend, mida igapäevaselt järgida, teised peavad seda teoloogiliseks sõnastikuks, kust vajadusel leida selgitus või vastus. Mõnele on see lihtsalt kõlavate ja inspireerivate loosungite kogu, aga Piibel on palju enamat. See on lugu Jumalast, kes armastab meid nii väga, et lasi oma Pojal surra meie pattude eest. Jutustusi, tegelasi ja sündmusi on selles loos palju ja kõigest aru saamine võib keeruline olla. Võib tekkida tunne, et kõik on liiga raske.

Seda arutades mõtlesid sõbrad ja siis veel piiblikooli toakaaslased, Timothy Mackie ja Jonathan Collins omavahel kuidas rääkida teistele Piiblist nii, et see kõnetaks ja puudutaks. Tekkis idee teha lühikesed animeeritud videod, mis selgitaksid Piibli lugusid, aga ka temaatikat, tausta ja käsitlust lihtsal ja kaasahaaraval viisil. Eesmärk oli ja on näidata, et Piibel on üks terviklik lugu, mille keskpunktiks on Jeesus.

 

Rohkem ja sügavamale

Aastal 2014 tegidki kaks sõpra oma esimesed videod. Piibli uuringute doktorikraadiga Tim kirjutas süžeed ja Jon, kel on lugude visuaalselt jutustamise and, kordineeris videote valmimist. Kohe hakkas tulema positiivset tagasisidet ja projekti vastu hakati suurt huvi tundma. Varsti tekkis soov teha midagi enamat kui lihtsalt Piibli raamatuid tutvustada. Idee kasvas ja nüüd on veel mitu sarja sellistel teemadel nagu: kuidas lugeda Piiblit; seal esinevate sõnade selgitused ja ühe teema keskne lähenemine nagu pühadus, pagendus, Seadus, õiglus jne. Ka väga abstraktsed mõtted ja teemad tahetakse arusaadavamaks teha, et eelteadmisteta oleks võimalik ülevaade saada.

Lisaks tavapärastele Piiblit lahti harutavatele videotele on võimalik ka nö kaamera taha piiluda, et tutvuda terve tegemise protsesside, arutelude ja inimestega. Meeskond on ajaga kasvanud, sest oli vaja inimesi, kes vastutaksid süžeeskeemide, animatsiooni, aga ka muu tehnilise ja sisulise poole eest. 2018. aasta alguses, pidi tiim ümber kolima uude kontorisse, sest algsest 10st töötegijast on saanud juba 20. Nii palju inimesi on tõepoolest vaja, sest videod teeb kaasahaaravamaks just eriline ja professionaalne arvutianimatsioon. See on kindlasti üks põhjus, miks on saadud nii palju positiivset tagasisidet. Isegi inimestel, kes ei ole ristiusku, kiidavad videote väljanägemist ja sõnumit.

 

Leviv toetus

Protsess on kulukas, mispärast alguses said Tim ja Jon teha video alles siis kui vajalik summa annetustega oli kokku kogutud. Täiesti animeeritud video ühe minuti tegemiseks kulub juba 6000 dollarit! Õnneks populaarsuse levides, olid paljud inimesed valmis neid toetama. Lahkete annetajate toetus ongi põhjus, miks uued videod regulaarselt valmivad, sest oma loomingu müümise asemel panevad nad kõik oma videod YouTube’i täiesti tasuta, kõigile vaatamiseks. See on parim viis jõuda ka nende inimesteni, kes ei ole kuulnud rõõmusõnumit ja anda neile teadlikus, sest tänapäeva maailm on täis eelarvamusi kristluse kohta, mida saab ümber lükata. Videod on mõeldud kristlastele usu kinnitamiseks. Saatan proovib välismõjudega igal viisil usku mõjutada ja alla suruda. Kuid meid ei saa kunagi hukatusse viia kui meil on Jeesus. Piibel ja sellest rääkivad videod aitavad meil Temast tugevalt kinni hoida.

 

Kasutage võimalust!

Neid videoid kasutatakse üle terve maailma piiblitundides, noorteõhtutel, kirikus ja kodus. See on suurepärane viis süvenda ja paremini tundam õppida Piiblit kui tervikut. Praegu lisatakse ka eesti keelsed subtiitreid videotele, et veelgi enam inimesi võiksid sellisel kergesti kättesaadaval viisil kuulda rõõmusõnumit Jeesusest Kristusest.

 

Tekst Renata Kaleininkas
Fotod The Bible Project

 

Vaata Bible Project YouTube’is www.youtube.com/thebibleproject

Võimalik on ettevõtmist toetada nende kodulehel thebibleproject.com/donate/

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 4/2018 Detsember

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit