Toeta sigala ehitust Sambia koolilaste heaks!


See on üks ebatavaline üleskutse, millega on Sul võimalik reaalselt liituda ja toetada väga konkreetselt Sambias orbudena elavate laste kooliteed.

EELK Noorte Piibli- ja misjonikursus on Eestis toimunud kaheksa aastat ning sealse õppeprogrammi üks oluline osa on praktika kogudusetöös. Kursusel osalev noormees Sten-Fred Põder otsustas oma praktika teha hoopiski Sambias asuvas Enfyse koguduses, mis asub täpsemalt Mufulira linna lähedal, DEM Kongo piiri ääres.

Selle kogudusega on Eestil kristlaste kaudu mitmeaasta pikkune side. Mitmed eestlased on varem käinud kohal ning aidanud midagi ehitada ning nüüd soovib Sten-Fred teha midagi sarnast: koguda annetusi sigala ehitamiseks ning minna ise kohapeale appi seda tegema vahemikus 18.02-05.03.2019.

 

Olukord kohapeal täna

Enfyse koguduse hoolitseda on 180 lapseline orbude kool ning kohapeal on pastor Joseph Bwalya oma perekonnaga võtnud laste eest hoolitsemise oma ülesandeks. Elatakse vaesuses ning paljuski saadakse hakkama tänu annetustele. 180-st lapsest ainult 23 koolikulud on täna püsivalt kaetud. “Seetõttu soovin annetusi praktika raames koguda ja seeläbi toetada kohaliku koguduse tööd,” räägib Sten-Fred.

Noormehel on konkreetne praktika plaan kohalikega läbi arutatud. “Koos pastor Josephiga otsustasime, et kogun annetusi uue sigala ehituseks. Loomade kasvatamine on oluline ettevõtluse liik selles piirkonnas ning sellesse investeerimine omab pikaajalist positiivset mõju. See võimaldab otseselt lastele toitu pakkuda, kuid ka tulu teenida ning seeläbi osta vajalikke koolitarbeid, riideid jms. Hetkel on pastor Josephil 7 siga, kes elavad väga kehvades tingimustes. Hoone on kokkuvarisemise ohus, sanitaartingimused ei ole täidetud ning ruumi sigade arvu kasvatamiseks ei ole. Lisaks kasvatatakse loomi renditud maal, mistõttu piisab maaomaniku meelemuutusest ja seda ei ole võimalik enam jätkata. Uus sigala soovitakse ehitada enda maale. Uue sigala esimese etapi maksumus on u 2000-2500 EURi.”

 

Kuidas toimub raha edastamine konkreetselt Sambia kogudusele?

Annetuste kogumine Eestis toimub EELK Rannamõisa koguduse arvele. Rannamõisa kogudus on toetanud kristlikku tööd Sambias aastaid ja neil on seal sõpruskogudus. Rannamõisa kogudus kannab summa edasi Rootsi abiorganisatsioonile nimetusega Zambias Framtid (Sambia tulevik), mille juht on Per Erik Lindborg. Zambias Framtid kannavad annetuste summa edasi ENFYS CHURCH AND MINISTRIES arvele. Zambias Framtid toetavad Enfyse kogudust pidevalt ja nende kaudu annetuste ülekandmine on mõistlik, sest siis on neil pidev ülevaade, mille eest ja kuhu raha läheb. Hiljem on annetajatel võimalik ka lihtsam kontrollida, kas nende annetus läks õigesse kohta.

Kõik tehtud annetused lähevad 100% sigala ehituse toetuseks. “Oma praktika ja kõik reisikulud katan ise ning kui jooksvalt peaks tekkima veel mingid ootamatud kulutused, siis tehtud annetuste arvelt neid ei võeta. Sambias kohapeal olles on minu üks eesmärk veenduda, et annetustena kogutud raha sihipäraselt ja heatahtlikult kasutatakse,” räägib Sten-Fred.
Samuti on Sul võimalus paluda tagasisidet pärast praktika lõppu, kuidas Sambias ehitamine läks ja milline oli lõpptulemus. Selleks kirjuta oma soovist otse Sten-Fredile: sten-fred.poder@hotmail.com

 

Toetada saad:
EELK Rannamõisa kogudus
IBAN: EE121010052044639006
Selgitus: Sambiasse sigala ehituseks